Zróbmy to Razem „Niepełnosprawni bez kompleksów”

24 sierpnia 2012
Autor:

pikt-infoPortal społeczno-informacyjny www.zrobmy-to-razem.pl dedykowany jest osobom niepełnosprawnym, ich rodzinom, przyjaciołom i znajomym. Jego motto „Niepełnosprawni bez kompleksów” idealnie oddaje charakter tego miejsca, gdzie autorzy obalają wszelkie tabu, piszą o sprawach, o których wielu wstydzi się nawet myśleć.

Pokazują, że choroba nie ogranicza, a wszelkie bariery istnieją tylko w głowach. Na łamach portalu prezentowane są m.in. sylwetki osób, które rozwijają różnorodne pasje i wykonują zawody mimo swojej niepełnosprawności.

Celem portalu jest przede wszystkim integracja społeczna. Choć został stworzony głównie z myślą o osobach niepełnosprawnych, to tak naprawdę każdy Czytelnik znajdzie w nim coś dla siebie. Redakcja dba
o różnorodność tematyczną, stąd wiele działów z zakresu prawa, zdrowia oraz aspektów typowo społecznych.

Dodatkowo Czytelnicy mają możliwość kontaktowania się z redakcją, proponowania tematyki kolejnych artykułów czy reportaży oraz dzielenia się na łamach portalu swoimi troskami, jak i radościami. Ponadto dzięki możliwości dodawania komentarzy, mogą anonimowo wyrazić swoją opinię dotyczącą publikowanych treści.

Twórcami portalu są niepełnosprawni pracownicy Fundacji Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Shamrock, którzy chcieli, aby był on miejscem bez barier, gdzie można znaleźć pomoc i informacje na wiele ciekawych i pożytecznych tematów, nawiązywać nowe znajomości, przyjaźnie, a nawet – jak pokazuje doświadczenie – spotkać miłość swojego życia.

Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia