Znamy wyniki III Turnieju PLRnW!

21 czerwca 2011
Autor:

pikt-kajakarstwoCzerwcowy weekend był wyjątkowo sprzyjający dla najlepszych polskich rugbystów. Chwilowa przerwa w letniej fali upałów pozwoliła na swobodne rozegranie III Turnieju PLRnW grupy A i B. Zwycięzcą turnieju w grupie A został po raz pierwszy Balian Poznań. W grupie B najlepszą lokatę wywalczył zespół Four Kings II.

Skorpion-Polkowice wygrał 2 z 4 meczów i umocnił się grupie „B”. Podczas IV Turnieju, który rozegrany zostanie Radomiu odbędą się mecze eliminacyjne do Pucharu Polski w Bydgoszczy, gdzie drużyna z Polkowic ma spore szanse na kwalifikację.

Na Turnieju tradycyjnie gościli w Polsce zagraniczni klasyfikatorzy, pierwszy raz w historii rugby w pełnym składzie (Sarah Leighton – Wlk. Brytania, Główna Klasyfikator Europy, Claire Tucak – Australia, Lotta Krossen – Szwecja), który nadawał zawodnikom międzynarodową klasyfikację IWRF.

Dużym sukcesem zakończyło się szkolenie polskich klasyfikatorek: Izy Franczak oraz Agnieszki Czerskiej. Ta druga otrzymały certyfikację na poziomie 2. Warto również dodać, że Iza otrzymała zaproszenie do panelu klasyfikacyjnego na najbliższych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Szwajcarii.
Źródło: rugby.far.org.pl

Autor: Tomasz Mazur


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia