Znamy Mistrzów Polski w kolarstwie górskim tandemów!

29 sierpnia 2011
Autor:

pikt-kolarstwo28 sierpnia odbyły się górskie Mistrzostwa Polski tandemów w których wystartowało 9 załóg z czterech klubów. Kolarze mieli do pokonania trzy i pół pętli. Naszczęście obyło się bez deszczu. Miejsca na podium zostały podzielone między trzy kluby z Lublina, Warszawy oraz Olsztyna.

Mistrzami Polski zostali Polak Marcin (zawodnik) i Ładosz Michał (pilot) z klubu Hetman Lublin którzy ukończyli wyścig z czasem (01:33:12), a wicemistrzami Juszczyk Adrian (zawodnik) oraz jego pilot Kieblesz Piotr z klubu Syrenka Warszawa ze stratą (+00:04:55).

„Nie było łatwo, pogoda była dobra jedynie trochę wiało. Długi i męczący podjazd pod metę który pokonywaliśmy cztery razy nie dawał o sobie zapomnieć, ale udało się. Tydzień temu złoty medal w Polanicy, a teraz brąz. Jest powód do zadowolenia.”
Tak opisywał swoje zmagania zawodnik tandemu Piotr Kołodziejczuk z klubu OKSWiM Olsztyn, który wraz ze swoim pilotem Sławomirem Jaśkiewiczem wywalczył brązowy medal ze stratą (+00:07:10). Wszystkim serdecznie gratulujemy.