Złoto Justyny na Mistrzostwach Świata Pilznie

31 maja 2012
Autor:

pikt-ciezaryW dniach 21 – 26 maja w Pilznie (Czechy) rozegrano Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów organizowane przez International Powerlifting Federation. Wysoka formę zaprezentowała Justyna Kozdryk.

Nasza paraolimpijka, która niebawem wystartuje na paraolimpiadzie w Londynie wygrała zdecydowanie swoja kategorie wagową. Startując w kategorii wagowej do 47 kg Justyna przy wadze ciała 45,41 kg zaliczyła wszystkie trzy podejścia zaczynając od 115 kg w pierwszym podejściu. W drugim zadysponowała na sztangę 120 kg i podejście zaliczyła jednogłośnie. W trzecim podejściu nasza reprezentantka zgłosiła aż 128 kg atakując własny rekord Świata o 0,5 kg i niestety podejście nie zaliczone. Justyna podniosła ten ciężar ale małe błędy techniczne nie pozwoliły zaliczyć tego podejścia przez sędziów, a tak wiele nie brakowało.

Druga zawodniczka w tej kategorii wagowej Japonka Takahashi Miwako uzyskała 95 kg o 25 kg mniej od naszej reprezentantki. Tak wiec forma Justyny rośnie i mamy nadzieje na bardzo dobry start naszej zawodniczki w Londynie.


Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia