ZIELONOGÓRSKI „START” DRUŻYNOWYM WICEMISTRZEM POLSKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM

30 listopada 2016
Autor:

pikt-tenis_stolowyW dniach 25-27 listopada 2016r. w Gdańsku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym organizowane przez Polski Związek Tenisa Stołowego w Warszawie. W imprezie uczestniczyło 12 zespołów z jednostek „Start” z Polski.

Zawodnicy rywalizowali w 4-osobowych zespołach, w składzie których znajdował się 1 zawodnik grający na wózku inwalidzkim, 1 zawodniczka oraz 2-ch zawodników również z dysfunkcją narządu ruchu. Zawodnicy zielonogórskiego „Startu”, zdobyli tytuł DRUŻYNOWEGO WICEMISTRZA POLSKI na 2016 rok. Drużyna w składzie DOROTA MITUTA, TOMASZ JAKIMCZUK, PIOTR GRUDZIEŃ, MARCIN SKRZYNECKI i JAN CHEŁMICKI wygrała wszystkie mecze eliminacyjne zajmując pierwsze miejsce, pokonując 3:2 „Start” Warszawę, 3:2 „Start” Katowice. W ćwierćfinale wygrali ze „”Startem” Wrocław 3:0, w półfinale z „Szansą – Start” Gdańsk 3:1. W finale natomiast po emocjonujących pojedynkach ulegli zespołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg 3:0.

Tym razem nie udało się naszym zawodnikom po raz piąty zostać Mistrzem Polski, ale obiecali, że od przyszłego roku powrócą na najwyższy stopień podium. Dominującą rolę w zielonogórskim zespole odegrali: Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki. Podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka. Bardzo dobrze swoje pojedynki rozegrali Dorota Mituta, Tomasz Jakimczuk, Jan Chełmicki podopieczni Jacka Kaczmarka. Było to wspaniałe sportowe widowisko. Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za dostarczone emocje. Wysoki sportowy poziom naszych tenisistów cieszy i dobrze wróży w aspekcie zbliżających się Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gdańsku w grudniu tego roku.

Danuta Tarnawska
Prezes ZSR „Start” Zielona Góra


no images were found


Tagi:

Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia