Zielonogórscy sportowcy powalczą w Londynie

27 sierpnia 2012
Autor:

pikt-infoJuż pojutrze (29.08) w stolicy Anglii rozpoczną się Igrzyska Paraolimpijskie. W stolicy Anglii. W grupie 101 sportowców tworzących reprezentację Polski na te imprezę znalazła się trójka wybrańców z zielonogórskiego Startu.

W Londynie o medale będzie walczyć 4200 sportowców ze 162 krajów. Będą oni rywalizować w 21 dyscyplinach oraz 503 konkurencjach. Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” będzie reprezentować trójka sportowców. Są to Ewa Zielińska, Marcin Skrzynecki oraz Piotr Grudzień.

– Nasi sportowcy są bardzo utytułowani, mają na swoim koncie medale Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski oraz medale wielu prestiżowych zawodów międzynarodowych, dzięki czemu zajmują czołowe miejsca na światowej liście rankingowej. Na co dzień pokonują wiele trudności związanych nie tylko ze swoją niepełnosprawnością, ale także nauka oraz pracą, aby zapewnić rodzinom codzienne utrzymanie. Ich zaangażowanie i wytrwałość jest wzorem dla wielu sportowców niepełnosprawnych, ale również dla pełnosprawnych. Dla Ewy Zielińskiej będą to trzecie Igrzyska, ma na swoim koncie już brązowy medal w skoku w dal podczas Igrzysk Paraolimpijskich- Pekin 2008. Piotr Grudzień po raz drugi uczestniczyć będzie w tej najważniejszej imprezie sportowej, w Pekinie również zdobył medal: srebrny w klasyfikacji indywidualnej w tenisie stołowym. Marcin Skrzynecki zaliczy swoje trzecie Igrzyska i czeka na swój upragniony medal olimpijski. Ich udział w Igrzyskach jest wielkim wyróżnieniem i już znaczącym osiągnięciem – mówi Danuta Tarnawska, prezes ZSR „Start” Zielona Góra.

Poniżej sylwetki zielonogórskich paraolimpijczyków.
EWA ZIELIŃSKA – lekkoatletka, zawodniczka z amputacją kończyny dolnej, która jako jedna z nielicznych na Świecie startuje w specjalistycznej protezie tytanowej w lekkiej atletyce w skoku w dal i w biegu na 100m. Trenerem Ewy jest: Jerzy Walczak.

MARCIN SKRZYNECKI– tenisista stołowy, zawodnik z wrodzonym znacznym skrótem kończyny dolnej.

PIOTR GRUDZIEŃ –tenisista stołowy, zawodnik z wrodzonym znacznym skrótem kończyny dolnej i górnej Rywalizować będą w tej samej grupie startowej schorzeń w klasyfikacji indywidualnej oraz wystąpią razem jako drużyna w klasyfikacji zespołowej. Trenerami zawodników są: Elżbieta Madejska i Grzegorz Adamiak.


Autor: Konrad KapturPozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia