Zawody Przylesie

2 grudnia 2014
Autor:

pikt-ciezaryOgromne ciężary i wielkie emocje na IV Otwartych Integracyjnych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym – Przylesie. 23 listopada w Przylesiu gmina Olszanka odbyły się IV Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, w których udział wzięło prawie 100 zawodniczek i zawodników, którzy przybyli na zawody między innymi z Wrocławia, Legnicy, Kamiennej Góry, Strzegomia, Knurowa, Dąbrowy Górniczej, Chorzowa, Lubrańca jak również gospodarze z LZS KS Olszanka-Pogorzela a także zawodniczki i zawodnicy niepełnosprawni reprezentujący klub Start Wrocław oraz RaNo Opole.

Celem tych zawodów była między innymi integracja zawodników pełnosprawnych z zawodnikami niepełnosprawnymi, propagowanie aktywnego uprawiania sportu, popularyzacja tej dyscypliny sportowej na terenie województwa opolskiego. Patronat nad imprezą przyjął między innymi Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzeja Buły, Starosta Powiatu Brzeskiego – Macieja Stefańskiego i Wójt Gminy Olszanka – Aneta Rabczewska. Organizatorem imprezy był klub LZS KS Olszanka-Pogorzela z Dariusz Ilów na czele. Gośćmi byli członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka, Wójt Gminy Olszanka Aneta Rabczewska. Każdy z uczestników zawodów otrzymał mały upominek, a pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii zostały nagrodzone medalami a miejsce pierwsze dodatkowo pucharem.
W mistrzostwach padło kilka wspaniałych wyników a na wyróżnienie zasługuje wynik jaki uzyskała wśród kobiet Małgorzata Hałas Koralewska wśród zawodniczek niepełnosprawnych, która uzyskała aż 112,5 kg w trzecim podejściu i okazała się najlepsza zawodniczką spośród wszystkich startujących. Wśród zawodniczek pełnosprawnych dominowała Aneta Szot z Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza z wynikiek 97,5 kg.
Wśród mężczyzn zacięta rywalizacja toczyła się o najlepszego zawodnika pomiędzy Grzegorzem Jazowieckim/TKKF Śródmieście Legnica, Arturem Łanuchą/SCF Dąbrowa Górnicza a także Arturem Wróblewskim/UKS Pover Kuźnik Chorzów. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Artur Wróblewski, który w kategorii wagowej 120 kg wycisnął w drugim podejściu sztangę ważącą 220 kg. Mając już zapewnione zwycięstwo w trzecim zadysponował na sztangę aż 230 kg, ale jeszcze nie tym razem, zabrakło niewiele do zaliczenia tego ciężaru. Artur uzyskał w punktacji Wilks’a 129,95 pkt. Drugie miejsce dla Artura Łanuchy z nowym rekordem życiowym 202,5 kg/127,21 pkt., a na trzecim miejscu Grzegorz Jazowiecki/TKKF Śródmieście Legnica 190 kg/127,01 pkt. Także bardzo dobry wynik uzyskał wśród zawodników niepełnosprawnych Bartosz Kuriata/Start Wrocław, który był najlepszym zawodnikiem wśród niepełnosprawnych wyciskając na ławce ciężar 140 kg i z wynikiem punktowym 119,52 pkt znalazł się na wysokim szóstym miejscu w stawce 72 zawodników.
Były to wspaniałe zawody i bardzo dobrze zorganizowane dzięki głównemu organizatorowi Dariuszowi Ilów i jego Teamu. Duża frekwencją zawodników i wiele wspaniałych wyników, zarówno wśród kobiet jaki i mężczyzn przewyższających rekordy Polski, rekordy życiowe. Pani Wójt gminy Olszanka Aneta Rabczewska nie ukrywała iż zawody to ogromna szansa dla samorządu a osiągnięcia sportowców mogą wpłynąć na promocję regionu. Zawodniczki i zawodnicy zostali uhonorowani wspaniałymi pucharami, medalami a także licznymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatora.
Na zakończenie zawodów wystąpił gościnnie Tomasz Jarosiewicz, który zaprezentował się widzom w pokazie jednej z konkurencji trójboju siłowego a miano wicie w przysiadzie. W pierwszym podejściu zaliczył 300 kg a w drugim 320 kg. Tomek dostał ogromne oklaski od widzów a od organizatorów drobny upominek.

Autor: Grzegorz Leski.Autor zdjęć: Andrzej Słaby.

Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia