Zawodniczka z Chorzowa i zawodnik z Bielska-Białej zdobywcami Pucharu Polski w Strzelectwie Pneumatycznym

18 kwietnia 2012
Autor:

pikt-strzelectwoW dniu 14.04.2012 r. w Przemyślu w czasie uroczystego zakończenia wręczono Puchary Polski w Strzelectwie Pneumatycznym wśród osób niewidomych i słabowidzących. Rywalizacja turniejowa odbywała się przez dwa dni na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Przemyślu i wzięło w niej udział 48 niewidomych i słabowidzących zawodników z 14 Klubów z całej Polski.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach kobiet i mężczyzn. Kobiety oddawały 40 strzałów w czasie 1 godz. 15 minut natomiast mężczyźni 60 strzałów w czasie 1 godzina 45 minut.

Honorowy Patronat nad Pucharem Polski w Strzelectwie Pneumatycznym objęli: Pan Mirosław Karapyta – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Pan Robert Choma – Przezydent Miasta Przemyśla. Organizatorem turnieju był Związek Kultury Fizycznej „Olimp” w Warszawie oraz Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”. Sędzią głównym zawodów był płk Zbigniew Sebzda.

Na uroczystym zakończeniu, które odbyło się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego zawodników, trenerów i asystentów uczestniczyli: Pan Zbigniew Rużycki –
Naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miasta Przemyśla, Pan Stanisław Sęk – Zastępca Prezesa ZKF „Olimp”, a jednocześnie Prezes Przemyskiego Klubu „Podkarpacie” oraz Jerzy Załomski członek Zarządu ZKF „Olimp”.

W czasie uroczystego zakończenia wręczono zdobywcom pierwszych miejsc wśród kobiet i mężczyzn Puchary Polski, natomiast pierwsza trójka udekorowana została medalami. Dodatkowo zawodnicy, którzy zajęli miejsca im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu od 1 do 15 otrzymali pamiątkowe upominki ufundowane przez Marszałka
Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Miasta Przemyśla.

Zdobywczynią Pucharu Polski wśród kobiet okazała się Aleksandra Janczek z „Karolinki” Chorzów, natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Jerzy Załomski z „Pionka” Bielsko-Biała.

Wśród zawodników Przemyskiego Klubu „Podkarpacie” najlepsze wyniki osiągnęli Adam Kielar zajmując 2 miejsce oraz Krzysztof Paszyna zdobywca 3 miejsca. GRATULUJEMY.

Ponadto w pierwszej dziesiątce z Przemyskiego Klubu Podkarpacie uplasowali się następujący zawodnicy: Magda Szydłowska – 8 m-ce,
Małgorzata Musiałek – 10 m-ce, Marian Inglot – 6 m-ce.

Pierwsze trójki prezentowały się następująco:
Kobiety – Kpn-40
1. Aleksandra Janczek – „Karolinka” Chorzów – 380 pkt.
2. Anna Barwińska – „Omega” Łódź – 376 pkt.
3. Magdalena Dudowicz – ŚKSiRNiS Kielce – 370 pkt.

Mężczyźni – Kpn-60
1. Jerzy Załomski – „Pionek” Bielsko-Biała – 581 pkt.
2. Adam Kielar – „Podkarpacie” Przemyśl – 571 pkt.
3. Krzyszof Paszyna – „Podkarpacie” Przemyśl – 563 pkt.

Pełne wyniki do pobrania poniżej.


Autor: Redakcja


Tagi:

Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia