Z MEDALAMI BYWA SENSACYJNIE. POLSKA MA ICH JUŻ OSIEM

21 kwietnia 2015
Autor:

pikt-strzelectwoW poniedziałek w Szczecinie jeden puchar Polska ekipa wywalczyła. O drugim dowiedziała się, ża też jednak dostanie. W niedzielę polską drużynę poinformowano , że Niemcy złożyli protest i jury protest uznało. Na podium na trzecim miejscu w karabinie – R4 stanęli Niemcy. Problem był w tym, że w walce drużynowej zawodnicy startuja w pierwszych i drugich eliminacjach. Niemcy wystartowali w trzecich i jednak uznano, że podium jest dla nich. Były długie dyskusje, wiele problemów, wiele żali, każdy narzekał na każdego. Puchar odebrali jednak zachodni sąsiedzi.

Dyskusja trwała dalej. Nikt do końca nie wiedział kto w tych przepisach ma rację. Niemcy mieli lepszy wynik, ale wystartowali według przepisów za późno. Jury uznało, że nie można lekceważyć przepisów i trzecie miejsce przyznano jednak też Polakom. Polski skład R4: Natalia Sosnowska – Start Zielona Góra, Mirosława Górna – Start Gorzów Wlkp., Kazimierz Bysiek – Start Zielona Góra. Wręczenie pucharu Polakom dopiero we wtorek. W niedzielę były łzy, w poniedziałek uśmiech całej trójki i reszty reprezentacji.
W poniedziałek kolejna, silna ekipa stanęła na podium. Drugie miejsce w rywalizacji drużynowej w pistolet – P1 wywalczyli: Filip Rodzik – Skorpion Polkowice, Szymon Sowiński – Start Zielona Góra i Sławomir Okoniewski – Start Szczecin. Lepsi od nich okazali się tylko Ukraińcy. Filip Rodzik był też faworytem w rywalizacji indywidualnej. Jednak tym razem w finale przegrał przede wszystkim ze swoją poważną kontuzją kręgosłupa. Tą presiżową walkę w znakomitym stylu wygrał Server Ibragimov z Uzbekistanu, który w Szczecinie ustanowił rekord świata.
Polacy mają już osiem razy stawali na podium. Ostatni dzień szczecińskiego Pucharu Świata w strzelectwie niepełnosprawnych we wtorek.Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia