XXV Płock Orlen Polish Open – Dzień 3

5 czerwca 2019
Autor:

pikt-tenisTrzeci jeszcze czeka
Czwarty ćwierćfinał singla mężczyzn zacznie się za chwilę. Po trzech wiemy tyle, że na razie wygrywają zawodnicy wyżej rozstawieni. Najszybsze zwycięstwo odniósł ubiegłoroczny finalista, w tym roku numer1, Martin de la Puente. Hiszpan pokonał Argentyńczyka Ezequiela Casco (nr 8) 6:3, 6:1. Jutro zmierzy się z Rubenem Spaargrenem (Holandia, 3), który potrzebował trzech setów i równo dwóch godzin, aby wyeliminować Jefa Vandorpe’a (Belgia, 5) 6:1, 3:6, 6:2. Kolejnego rywala jeszcze nie zna Daniel Caverzaschi (nr 4), zwycięzca najlepszego do tej pory meczu turnieju. Hiszpan pokonał Greka Stefanosa Diamantisa (nr 6) 6:2, 6:4 i czeka na wynik pojedynku Agustina Ledesmy (Argentyna, 2) z ostatnim Polakiem w drabince singla, Kamilem Fabisiakiem (nr 7).

Wiatr zmian
Wynik ostatniego ćwierćfinału singla mężczyzn zmieniał się jak kierunek wiatru – raz dmuchało z boku, raz plecy, a skoro w plecy, to po każdych dwóch gemach także w twarz. W pierwszej partii Kamil Fabisiak obronił dwie piłki setowe i doprowadził do tiebreaka, w którym wykorzystał już pierwszą. Wiatr zmian powiał od początku drugiego seta. Szybkie 6:1 dla Agustina Ledesmy i nawet nie ma o czym wspominać. Wydawało się, że trzeci będzie podobny. Do stanu 4:1 wynik przechylał się na stronę Polaka, jednak od tego momentu – mimo że walka była bardzo zacięta – kolejne gemy zdobywał już tylko Argentyńczyk. W jutrzejszym półfinale Ledesma zmierzy się z Hiszpanem Danielem Caverszaschim.

Trzy litery
Czas oczekiwania na półfinał singla kobiet Lucy Shuker skracała sobie grą w scrabble’a. Litery w, i oraz n układały się w logiczną całość – Brytyjka pokonała Argentynkę Marię Florencię Moreno 6:2, 6:4. Trudno przewidzieć, jakie literki Shuker wyciągnie jutro. Wiadomo tylko, że o tytuł mistrzyni Płock Orlen Polish Open zmierzy się z Holenderką Michaelą Spaanstrą, która po ponad trzygodzinnej walce uporała się ze swoją rodaczką Donną Jansen 5:7, 6:2, 7:5.

W duecie jak solo
Trochę odpoczęli i wrócili na kort. Wprawdzie inny, ale znów stanęli po dwóch stronach siatki. W ćwierćfinale singla Agustin Ledesma pokonał Kamila Fabisiaka i również po półfinale debla przyjął od niego gratulacje za zwycięstwo – tym razem 6:2, 6:4. Partnerem Argentyńczyka jest Hiszpan Martin de la Puente, natomiast Polak grał w parze z Niemcem Steffenem Sommerfeldem. Nieco wcześniej do finału awansowali Argentyńczyk Ezequiel Casco i Grek Stefanos Diamantis, którzy pokonali Polaka Tadeusza Kruszelnickiego i Holendra Rubena Spaargarena 6:4, 6:4.

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: , , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia