XXII Płock Orlen Polish Open – Dzień 5 „sami swoi”

6 czerwca 2016
Autor:

pikt-tenisNa parkingu przed hotelem i kortami pojawiły się dziś mikrobusy na czeskich numerach. To znak, że wielu uczestników Płock Orlen Polish Open przenosi się do Prosztejova na Vinci Wheelchair Czech Open.

Nie, nie od razu po śniadaniu – przecież nikt nie wyjedzie bez obejrzenia finału singla mężczyzn! Obaj finaliści jeden tytuł w tym roku już tutaj zdobyli – wczoraj wygrali debla, dziś jeden z nich miał zostać międzynarodowym mistrzem Polski także w singlu. Zresztą nie pierwszy raz. Na lewo, z Francji, Frederic Cattaneo. Na prawo, z Holandii, Tom Egberink – sędzia zapowiedział zawodników. Nie przedstawiał ich bliżej, bo to ani jego robota, ani potrzeba widzów. Tenisiści dobrze znają publiczność, a publiczność jeszcze lepiej zna tenisistów.

Chyba każdy kibic wie, że Francuz wygrał tu już dwukrotnie – w 2013 i 2015 roku, a Holender raz – cztery lata temu. Dziś trudno było znaleźć kogoś, kto nie pamiętałby lepszego finału POPO. Nie, nikt nie wybrzydzał, nic z tych rzeczy – po prostu warunki do gry były wyjątkowo trudne. Silnego wiatru nie lubią tenisiści w pełni sprawni, a co dopiero ci, którzy siedzą na wózku. Nagły podmuch sprawia, że trzeba skorygować ustawienie ciała względem piłki. Zrobić to jedną ręką, kręcąc kołem w prawo lub lewo, do przodu lub do tyłu – o, to już wyższa szkoła jazdy. Od początku w tych warunkach lepiej sobie radził Egberink, chociaż bardziej adekwatne będzie stwierdzenie, że Cattaneo radził sobie dużo gorzej.

Każdy tenisista wie, że jeśli serwis „nie siedzi”, to nie ma grania. Zanim Francuz wstrzelił się w kort, był do tyłu już 0:4, a wkrótce 2:6. W drugim secie role się odwróciły. Choć przewaga obrońcy tytułu sprowadzała się do jednego przełamania serwisu więcej, to „na oko” wydawała się większa. Okazała się jednak nietrwała. Cattaneo wygrał pierwszy i piąty gem trzeciej partii, pozostałe wziął Egberink i po czwartej piłce meczowej cieszył się z drugiego zwycięstwa w Płocku.

_MG_0098

_MG_0126

_MG_0137

_MG_0157

_MG_0182

_MG_0194

_MG_0210

_MG_0234

_MG_0248

_MG_0257

_MG_0266

_MG_0277

_MG_0283

_MG_0293

Andrzej Chrobot

Autor: Redakcja


Tagi:

Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia