XXII Płock Orlen Polish Open – Dzień 4 „tydzień Holandii w Polsce”

6 czerwca 2016
Autor:

pikt-tenisTo mógł być perfekcyjny tydzień sportu holenderskiego w Polsce. Porażka piłkarzy jest oczywiście przykra, ale to nie nasze zmartwienie.

Na kortach MZOS i Wisły Płock tenisiści z Holandii dominowali, lecz nie wygrali wszystkich konkurencji. Dobry początek zrobiła Dorrie Timmermans van Hall. W ostatnim meczu konkurencji quadów, rozgrywanej systemem każdy z każdym, Holenderka pokonała Brytyjczyka Jamesa Shawa 6:2, 6:0 i zapewniła sobie pierwsze miejsce. Inny wynik dałby zwycięstwo Richardowi Greenowi, a ją zepchnąłby na jeden z niższych stopni podium.

W ślady rodaczki nie poszła Michaela Spaanstra, która w pojedynku decydującym o czołowej pozycji w turnieju singla kobiet uległa Niemce Katharinie Kruger 5:7, 6:2, 4:6. Przedostatni dzień XXII Płock Orlen Polish Open zakończył się zwycięstwem Frederika Cattaneo i Toma Egberinka. Francuz i Holender, najwyżej rozstawieni singliści, połączyli siły po tej samej stronie siatki i dobrze wywiązali się z roli faworytów. W finale gry podwójnej pokonali reprezentantów Polski Kamila Fabisiaka i Tadeusza Kruszelnickiego 6:4, 6:4. Jutro Cattaneo lub Egberink zostanie podwójnym międzynarodowym mistrzem Polski na rok 2016.

FredericCattaneo(FRA)&TomEgberink(NED)

KatherinaKruger(GER)

QuadFinalists

RickyMolier(NED)

TadeuszKruszelnicki&KamilFabisiak(POL)

TomEgberink(NED)&FredericCattaneo(FRA)
Andrzej Chrobot

Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia