XXII Płock Orlen Polish Open – Dzień 2

3 czerwca 2016
Autor:

pikt-tenisTo nie był udany dzień dla tenisistów z Płocka. Mniej więcej w tym samym czasie Kamil Fabisiak, rozstawiony z numerem 3, przegrał 6:7(4), 0:6 ze Steffenem Sommerfeldem, a Piotr Jaroszewski 0:6, 6:3, 2:6 z Ricky’m Molierem.

W turnieju głównym singla mężczyzn nie ma już więc żadnego reprezentanta SIKT. Wczoraj Jerzy Kulik nie dał rady Sommerfeldowi. Kolejnym rywalem Niemca, już w ćwierćfinale, będzie Molier.
Rachunek za Tokio
Po pierwszych dwóch dniach XXII Płock Orlen Polish Open trudno doszukać się niespodzianek w najbardziej prestiżowej konkurencji zawodów – turnieju głównym singla mężczyzn. Do ćwierćfinałów awansowało siedmiu rozstawionych i Steffen Sommerfeld, najlepszy spośród tych, którzy grają bez numeru przy nazwisku. Niemiec, dziewiąty na liście zgłoszeń, pokonał 7:6(4), 6:0 Kamila Fabisiaka (nr 3). Nie zaszkodzi powtórzyć, że w tym przypadku trudno mówić o niespodziance. Był to ich dziewiąty pojedynek – szósty wygrany przez Sommerfelda, a na dodatek udany rewanż za zeszłoroczną drugą rundę. Jeszcze większe znaczenie mogło mieć zmęczenie Polaka po długiej podróży powrotnej z drużynowych mistrzostw świata w Japonii. Jego rywala w Tokio nie było. W czwartek Sommerfeld wyeliminował już drugiego reprezentanta SIKT Płock – dzień wcześniej wygrał z Jerzym Kulikiem 6:1, 6:1. W ten sposób gospodarze nie mają już swego przedstawiciela w turnieju głównym singla, ponieważ dziś odpadł także Piotr Jaroszewski, pokonany przez trzykrotnego zwycięzcę POPO Ricky’ego Moliera (Holandia, 8). Piątkowe ćwierćfinały zapowiadają się niezwykle interesująco. Popatrzmy od góry drabinki: Holender Tom Egberink, zwycięzca z 2012 roku i najwyżej rozstawiony w 2016, zmierzy się z Tadeuszem Kruszelnickim, jedynym Polakiem w tym towarzystwie i pięciokrotnym triumfatorem singla. Kolejna para to Argentyńczycy Agustin Ledesma i Ezequiel Casco – w tym wypadku rywale, a w deblu partnerzy. Pojedynek Moliera z Sommerfeldem odpowie na pytanie, który z Polaków miał większego pecha w losowaniu. Martin Legner i Frederic Cattaneo mają na koncie łącznie pięć tytułów – Austriak wprawdzie trzy, ale dawno temu, natomiast Francuz rządził w Płocku w 2013 i 2015 roku i chciałby zostać pierwszym od 14 lat mistrzem, który potrafił obronić tytuł. Ćwierćfinały turnieju głównego singla mężczyzn zostaną rozegrane na kortach przy stadionie Wisły.
Artur Rolak.

DorrieTimmermans-VanHall(NED)

KamilFabisiak(POL)

KamilFabisiak(POL)_2

PiotrJaroszewski(POL)

POPO1

POPO2

RickyMolier(NED)

SvenHiller(GER)

teffenSommerfeld(GER)

Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia