XXII Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

1 kwietnia 2013
Autor:

pikt-ciezaryW dniach 15-17.03.2013 r. już po raz XXII odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leząc zawodników pełnosprawnych federacji IPF (International Powerlifting Federation). Zawodniczka Kraski Jasieniec i Startu Radom Justyna Kozdryk zdobyła po raz kolejny w swojej karierze tytuł niekwestionowanej mistrzyni Polski.

Na zawodach w Warszawie gdzie startowało prawie 200 zawodników podniosła największy ciężar ze wszystkich startujących zawodniczek. Justyna startująca w kategorii wagowej do 47 kg już w pierwszym podejściu podniosła sztangę ważącą 110 kg, natomiast tytuł mistrzowski przypieczętowała w drugim podejściu podnosząc sztangę ważącą 117 kg i zdobywając złoty medal. Trzecie podejście do sztangi ważącej 120 kg, niestety nie zostało zaliczone przez sędziów. Oprócz zwycięstwa w swojej kategorii wagowej Justyna wygrała kategorię open z wszystkich startujących zawodniczek w mistrzostwach zdobywając 160,47 pkt. Wilks’a.


Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia