XIV ŁUCZNICZKA 2013

19 listopada 2013
Autor:

pikt-ciezaryJuż po raz czternasty w Bydgoszczy 9 listopada 2013r. na obiektach Zawisza, odbył się Puchar Polski Osób Niepełnosprawnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wzięło w nim udział 26 zawodników w tym siedem kobiet i dwudziestu mężczyzn. Głównym organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych „TRIUMF Start Bydgoszcz” z prezesem klubu Andrzejem Ofczyńskim na czele. Impreza została sfinansowana ze środków Urzędu Miasta Bydgoszcz, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz ze środków PFRON.

Podczas Pucharu Polski ustanowiono jeden rekord Polski i kilka wyrównano. Wśród kobiet zawodniczka gospodarzy Paulina Puziak, która w kategorii wagowej do 67 kg poprawiła dwukrotnie rekord Polski, w trzecim podejściu 83 kg oraz w czwartym dodatkowym, wycisnęła sztangę ważącą 84 kg, poprawiając o 2 kg własny rekord Polski z przed miesiąca, gdzie także w Bydgoszczy wygrała Mistrzostwa Polski z wynikiem 82 kg. Rekord Polski juniorek do lat 20 i 23 ustanowiła Aleksandra Podawska, także zawodniczka „TRIUMF-u Start Bydgoszcz” uzyskując w kategorii wagowej 45 kg, poprawiając się aż o 5 kg. Także wynik równy rekordowi Polski 115 kg w kategorii wagowej powyżej 86 kg uzyskała Kamila Rusielewicz „Start” Koszalin.

Natomiast wśród mężczyzn, faworyt do zwycięstwa, aktualny Mistrz i Rekordzista Polski w dwóch kategoriach wagowych do 65 i 72 kg Grzegorz Lanzer reprezentujący „Start” Koszalin, zaczynał bardzo wysoko od ciężaru 175 kg tylko o 3 kg mniej od rekordu Polski w kategorii wagowej 65 kg. Niestety tego dnia szczęście nie dopisało Grzegorzowi, który wszystkie trzy próby miał nieudane i ostatecznie nie został sklasyfikowany. Wśród juniorów wynik równy rekordowi Polski juniorów do lat 23 uzyskał także reprezentant „Start-u” Koszalin Tomasz Majewski, zaliczając 140 kg w kategorii wagowej do 88 kg. W trzecim podejściu zawodnik zadysponował na sztangę ciężar 145 kg. Próba ustanowienia w trzecim podejściu Rekordu Polski juniorów do lat 23 niestety nie powiodła się. Rafał Michalski z Bydgoszczy w kategorii wagowej do 90 kg wycisnął największy ciężar wśród zawodników startujących w Pucharze Polski 150 kg i został uznany za najlepszego zawodnika. Wśród kobiet Paulina Puziak została najlepszą zawodniczką Bydgoszczy otrzymując puchar od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Wyniki uzyskane przez zawodników podczas Pucharu Polski są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się drużynowymi Mistrzostwami Polski w Grudziądzu 22-23.11.2013r. Tytułu mistrzowskiego bronić będą zawodnicy „Start-u” Wrocław.

Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.


Tagi:

Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia