XI Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w bocci

1 października 2019
Autor:

pikt-bocciaW dniu 24 września 2019r, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze było organizatorem XI Integracyjnych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w bocci. Tradycyjnie impreza sportowa odbyła się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze-Drzonkowie dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W wydarzeniu wzięło udział około 80 osób z województwa lubuskiego: z Lubska, Nowej Soli, Żar, Sławy oraz Zielonej Góry, ze stowarzyszeń, organizacji, szkół, ośrodków

i Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zawodnicy rywalizowali indywidualnie w grupie BC3- są to zawodnicy grupy paraolimpijskiej, grający przy pomocy rynny i asystenta oraz drużynowo (11 drużyn), w 3- osobowych zespołach.  W grupie I – startowali zawodnicy głównie poruszający się na wózkach inwalidzkich, w grupie II –  zawodnicy z innymi schorzeniami.

Rywalizacja wśród zawodników była bardzo zacięta, wszyscy ze sportowym zaangażowaniem dążyli do zwycięstwa. Warto podkreślić, że poziom sportowy, który reprezentują uczestnicy turniejów, jest z roku na rok coraz wyższy o czym świadczy bardzo duże zainteresowanie tą wspaniałą dyscypliną sportową, która wnosi wiele wartości, przede wszystkim integruje środowisko osób z niepełnosprawnością całego województwa lubuskiego, co z wielką przyjemnością i powodzeniem czyni zielonogórski ”START”.
Cyklicznie organizując zawody chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne w naszym województwie mogą aktywnie żyć, uprawiać sport i odnosić sukcesy. Zależy nam również na integracji środowiska osób niepełnosprawnych, a wspólna rywalizacja w atmosferze akceptacji jest do tego doskonałą okazją.

Wyniki końcowe Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Bocci 2019:

Grupa BC3

 1. Klaudia Najbor z asystentem Alanem Kaliszem
  2. Tomasz Niparko z asystentem Jolantą Niparko
  3. Małgorzata Jakubowska z asystentem Anną Jakubowską
 2. Katarzyna Ukleja z asystentem Magdaleną UklejąGrupa I
 3. Autenticon Sława
  1. ZSR „Start” II – Zielona Góra
  2. ZSR „Start” I – Zielona GóraGrupa II
 4. ZSR „Start” III – Zielona Góra
  2. Integra Dwójka Nowa Sól
  3. OTZ „Arkadia” Zielona Góra
  4. DDW Żary
  5. WTZ „Tęcza” Zielona Góra
  6. SOSW Lubsko
  7. WTZ „Winnica” Zielona Góra
  8. SOSW Nowa Sól

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: , , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia