X Otwarte Mistrzostwa Zielonej Góry w bocci

10 czerwca 2018
Autor:

pikt-bocciaZrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Zielona Góra było organizatorem X Otwartych Mistrzostw Zielonej Góry w BOCCI. Zawody odbyły się w dniu 06 czerwca 2018r. w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze z udziałem 90 uczestników  z następujących jednostek: Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza’, „Przystań, „Winnica”, Ośrodek Wsparcia „Kolory Życia’, Ośrodek Terapii Zajęciowej „Arkadia”, Szkoła Podstawowa nr 5  Żaganiu, Środowiskowy Dom Samopomocy z Nowej Soli, Klub Uczelniany AZS Uniwersytet Zielonogórski, Integracyjny Klub Sportowy „Zieloni” z Zielonej Góry oraz Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Zielonej Góry.

Uroczystego otwarcia Jubileuszowej imprezy dokonała Pani Wioleta Hareźlak – Z-ca Prezydenta Miasta Zielonej Góry – Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych, która bardzo mocno wspiera boccię.

Mistrzostwa przeprowadzono w trzech grupach:

– Grupa BC3 – zawodnicy grający na wózkach inwalidzkich przy pomocy specjalistycznych rynien z udziałem asystentów,

–  Grupa I – 3-osobowe zespoły – zawodnicy ze znaczną dysfunkcją narządu ruchu,

– Grupa II – 3-osobowe zespoły – zawodnicy ze schorzeniami narządu ruchu i inną niepełnosprawnością

Turniej miał na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych oraz  rozpowszechnienie BOCCI, jako paraolimpijskiej dyscypliny sportowej, która jest również doskonałą  formą  ruchu  dla wszystkich.

WYNIKI  Integracyjnych Mistrzostw Zielonej Góry w BOCCI;

Grupa BC3 

I m    –  Tomasz Niparko  ZSR ”Start” Zielona Góra

II m   –  Małgorzata Jakubowska  ZSR ”Start” Zielona Góra

III m  –  Patrycja Nowaczyk  ZSR ”Start” Zielona Góra

Grupa I

I m   –  IKS „Zieloni” Zielona Góra

II m  – ZSR ”Start” Zielona Góra – zespół I

III m  – ZSR ”Start” Zielona Góra – zespół II

IV m  – WTZ „Tęcza” Zielona Góra

V m  – PSP nr 5 Żagań

Grupa II

I m    – WTZ ”Przystań” Zielona Góra

II m  – OW “Kolory Życia” Zielona Góra

III m – ŚDS w Nowej Soli

IV m  – ZSR ”Start” Zielona Góra – zespół III

V m  – KU AZS UZ  Zielona Góra

VI m    – WTZ “Winnica” Zielona Góra

VII m    – OTZ “Arkadia” Zielona Góra

VIII m    – SP nr 11 Zielona Góra

Za zajęcie miejsc I-III zawodnikom wręczono medale, za miejsca I-VIII zespoły otrzymały puchary. Wszyscy uczestnicy Mistrzostw zostali uhonorowani jubileuszowymi pucharkami.

Autor: Tomgrabal


Tagi:

Pozostałe newsy w tej kategorii



Wydawnictwa

Wyróżnienia