Worek Medali dla lekkoatletów

28 lipca 2011
Autor:

pikt-atletykaW dniach 22-24 lipca 2011r. w Singen (Niemcy) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w lekkiej atletyce. Wzięło w nich udział 31 Polaków, którzy w sumie zdobyli 27 medali.

Wśród nich dobrze zaprezentowała się zawodniczka zielonogórskiego „Startu” Ewa Zielińska (widoczna na zdjęciu poniżej). W biegu na 100m zajęła 3. miejsce wynikiem 17,08 sek. W skoku w dal zajęła 4. miejsce w łączonej grupie schorzeń wynikiem 3,59m. W grupie zawodniczek z amputacją uda wynik uzyskany przez Ewę był trzeci, polską zawodniczkę wyprzedziła Vanessa Low z Niemiec, która skoczyła 3,61m oraz Marije Smits z Holandii z wynikiem 3,60m.
Wyniki pozostałych medalistów możemy znaleźć poniżej.

Mężczyźni:
100m, T37, Dawid Budka 2. miejsce (200m – 2. miejsce)

400m, T46, Wojciech Lewandowski 2. miejsce

800m, T12/13/46, Wojciech Golaski 2. miejsce (1500m – 1. miejsce)

Skok w dal, T37, Łabuch Łukasz 1. miejsce

Skok w dal, Mariusz Sobczak 1. miejsce

Pchnięcie kulą, F32/33/52 (na wózku), Maciej Sochal 1. miejsce

Pchnięcie kulą, F34/56/57/58 (na wózku), Janusz Rokicki 2. miejsce

Pchnięcie kulą, Mirosław Madzia 3. miejsce

Pchnięcie kulą 6kg, Rebisz Tomasz 1. miejsce

Pchnięcie kulą 6kg, F42, Leszek Cmikiewicz 3. miejsce

Pchnięcie kulą 4kg, Tyszkowski Bartosz 1. miejsce

Pchnięcie kulą 4kg, F54/55 (na wózku), Karol Wojciech Kozun w kategorii 2. miejsce

Pchnięcie kulą 4kg, Paweł Piotrowski 3. miejsce

Rzut maczugą 397g, Maciej Sochal 1. miejsce

Rzut oszczepem 600g, na wózku, Karol Wojciech Kozun 2. miejsce

Rzut dyskiem 1kg, Paweł Piotrowski 1. miejsce

Rzut dyskiem 1kg, Bartosz Tyszkowski 3. miejsce

Rzut dyskiem 1,5kg, Leszek Cmikiewicz 3. miejsce

Rzut dyskiem 2kg, Mirosław Madzia 3. miejsce

Kobiety:
100m, T42, Ewa Zielińska w kategorii 3. miejsce

100m, T36/37/38, Marta Langer w kategorii 3. miejsce

200m, T35/42, Klaudia Maliszewska 3. miejsce

200m, T11/12/13/46, Anna Dudzikowska 1. miejsce (400m – 3. miejsce)

200m, T11/12/13/46, Małgorzata Ignasiak 3. miejsce

200m, T35-38/28, Marta Langer 3. miejsce

Rzut kulą 3 kg, Renata Chilewska 2. miejsce

Rzut dyskiem 1kg, Renata Chilewska 2. miejsce

Wszystkie wyniki


Autor: Filip Rodzik



Pozostałe newsy w tej kategorii



Wydawnictwa

Wyróżnienia