Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „START”

23 lutego 2017
Autor:

pikt-goalballWojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „START” Katowice ma przyjemność poinformować, że zostało organizatorem Mistrzostw Europy w Goalball grupy B w 2018r.

Owo wydarzenie odbędzie się w terminie 22-30.09.2018 w Chorzowie. Mecze rozgrywane będą na dwóch halach: MORiS Chorzów oraz na hali sportowej Stadionu Śląskiego. Uczestnicy zakwaterowani będą w hotelu Focus w Chorzowie. W Mistrzostwach weźmie udział około 20 drużyn (po 10 drużyn męskich i żeńskich). Goalball to dyscyplina paraolimpijska dla osób niewidomych i słabo widzących. Gra została stworzona w 1946r. przez Niemca Seppa Reindle i Austriaka Hansa Lorenzena w ramach doskonalenia sposobów rehabilitacji niewidomych weteranów II wojny światowej i uprawiana jest do dzisiaj również na Igrzyskach Paraolimpijskich.

Goalball jest fascynującym sportem, gdzie po 3 zawodników z dwóch drużyn rywalizuje ze sobą na boisku o wymiarach 9m x 18m starając się zdobyć jak najwięcej bramek za pomocą specjalnej piłki z dzwoneczkami w środku – zawodnicy mają tu do dyspozycji jedynie zmysł słuchu. Polska Kadra w Goalball od 2011r. utrzymuje się w dywizji B i stara się awansować do dywizji A. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zorganizować Mistrzostwa Europy w Goalball grupy B w 2018r. u nas w kraju.

Wszelki kontakt z nami dostępny jest pod numerami telefonów: 32 241 01 40, 605244039; na adres mailowy: startkatowice@poczta.onet.pl, eurogoalball2018@gmail.com; zapraszamy również na naszą stronę internetową: www.startkatowice.pl, gdzie dowiedzą się Państwo więcej o naszej działalności.

Zapraszamy do udziału w zajęciach następujących sekcji:
– pływackiej
– tenisa stołowego,
– boccii,
– podnoszenia ciężarów,
– szachowej,
– lekkoatletycznej,
– narciarskiej,
-siatkówki,
– goalball.
Zajęcia w sekcjach prowadzą doświadczeni z zakresu sportu i rehabilitacji niepełnosprawnych trenerzy i instruktorzy.

Z poważaniem
Piotr Szymala

Autor: Piotr Szymala


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia