Wioślarze niepełnosprawni kadra polski

26 kwietnia 2016
Autor:

pikt-wioslarstwoW miejscowości Gavirate 21-25.04.2016r. zakończyły się dodatkowe regaty kwalifikacyjne na Igrzyska w Rio i regaty międzynarodowe FISA. Startowali zawodnicy z 32 państw z całego świata.

Nasza reprezentacja startuje tu od 2007 roku, są to największe regaty międzynarodowe na świecie, rozgrywane rokrocznie. Nasz zawodnik Jarosław Kailing KSI START Szczecin w stawce 16 zawodników w kategorii ASM1x zajął 6 miejsce w finale A. Jarek poprawił rekordy życiowe z 2015 roku osiągnął bardzo dobry rezultat, lecz kwalifikacje na Igrzyska wygrał: Chińczyk i Koreańczyk. W regatach Międzynarodowych mogły startowały osady, które uzyskały kwalifikacje na Igrzyska w Rio. Nasza reprezentacja startuje tu od 2007 roku, są to największe regaty międzynarodowe na świecie, rozgrywane rokrocznie. Była to już 10 edycja international para rowing regatta Gavirete: Nasza dwójka 2xTAmix Jolanta Majka i Michał Gadowski KSI START Szczecin, która ma kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio w pierwszym dniu regat zajęła 5 miejsce w finale A, w drugim dniu regat zdobyła srebrny medal finale A. W regatach startował także nasz drugi jedynkarz ASM1x Leszek Niewiarowski KSI START Szczecin, który pierwszego dnia regat zajął 3 miejsce finał C, a drugiego dnia regat zajął 4 miejsce finał A. Ostatecznie w Igrzyskach w Rio 2016 wystartuje jedna Polska osada 2xTAmix Jolanta Majka i Michał Gadowski KSI START Szczecin, która wywalczyła kwalifikacje na Mistrzostwach Świata 2015. Wyniki sportowe są zasługą ciężkiej pracy zawodników i trenerów: Tomasza Kaźmierczaka, Dr Krzysztofa Krupeckiego, Przemka Koneckiego, fizjoterapeutki Beata Buryta. Wielkie podziękowania dla naszych sponsorów:FUTREX Sp. z o. o. z prezesem Johna van Ansem i Herman Noordman, którzy wspierają nasze poczynania wioślarskie, 4F OTCF S.A. która zawsze nas wspiera w odzież, dzięki czemu wyglądamy super, BRENDA, Polski Komitet Paraolimpijski, P.Z.S.N. START, bez których by nie było szkolenia paraolimpijskiego w Polsce, TZMO S.A. i SEEPOINT za wsparcie dla wioślarzy, klubowi KSI START Szczecin za stworzenie warunków do uprawiania sportu.
2

3

4

5

Autor: Tomasz Kaźmierczak

W latach 1994-2004 wyczynowy zawodnik klubu AZS Szczecin. 1999-2002 były reprezentant kadry narodowej i reprezentant Polski podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w 1999 r. Zdobywca 21 medali podczas Mistrzostw Polski. Od 2006 r. trener koordynator kadry Polski wioślarzy niepełnosprawnych, oraz trener KSI START Szczecin. W latach 2006-2012 jego podopieczni wywalczyli wiele medali Mistrzostw Świata, oraz Euro Open. Od kilku lat pracuje jako nauczyciel WF, oraz jako sędzia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.Obecnie jako trener drugiej klasy prowadził reprezentacje do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia