Wielki sukces siatkarzy zielonogórskiego „STARTU” w Chinach

14 maja 2019
Autor:

pikt-siatkowaW dniach 05-13.05.2019r. w miejscowości Pingtan – Chiny odbył się Światowy Turniej Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej (BEACH WORLD SERIES OPEN). W turnieju uczestniczyło dziewięć zespołów, po dwa z Indii i Polski oraz Niemiec, Australii, Chin, Słowacji oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki.

W składzie zespołu Polska II wystąpili członkowie kadry narodowej, zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra Jacek Moliński, Bartłomiej Synowiec, Michał Wypych. Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając brązowy medal.

Nasi kadrowicze w turnieju pokonali pięć zespołów: 2:0 (21:15, 21:14) – Chiny, 2:0 (21:18, 23:21) – Australię, 2:1 (21:13, 9:21, 15:10) – Indie-zespół 1, 2:0 (21:10, 21:14) Indie-zespół 2 i 2:0 (21:16, 21:15) – Słowację. Ulegli jedynie zespołowi z Niemiec 0:2 (10:21, 17:21) oraz kolegom z kadry zespołowi Polska I  – 1:2 (16:21, 15:21).

Warto wspomnieć, że zespół Polska I w składzie Adam Stępień, Artur Wąsowicz, Rafał Wójtowicz zdobyli srebrny medal. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki. Cieszy fakt, że piłka siatkowa na stojąco osób niepełnosprawnych zaznaczyła swoją obecność na arenie światowej i istnieje wielkie prawdopodobieństwo powrotu tej dyscypliny na Igrzyska Paraolimpijskie, co może mieć miejsce w 2028 roku w Los Angeles.

Gratulujemy zawodnikom wspaniałego światowego sukcesu.

Autor: Tomgrabal