VIII Tarnowski Turniej w Podnoszeniu Ciężarów Leliwa, Tarnów – 26.11.2016 r.

5 grudnia 2016
Autor:

pikt-ciezaryJuż po raz ósmy spotkali się siłacze z Dąbrowy Górniczej, Katowic, Woli Rzędzińskiej, Tarnowca, Pogórska Wola, Wielka Wieś i Tarnowa w VIII Tarnowskim Turnieju Leliwa 2016. Tym razem Tarnów gościł miłośników żelaznego sportu a areną sportowych zmagań była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

Rywalizację rozpoczęły panie, a emocję spotęgowała rywalizacja naszej srebrnej medalistki parolimpijskiej Marzeny Łazarz z Startu Tarnów z wielokrotna medalistką i rekordzistką Polski Magdalena Konior/Eurobeskidy Łodygowice. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła Magdalena, która przy wadze ciała 69,10 kg wycisnęła sztangę ważącą 95 kg i uzyskała 87,42 pkt. Natomiast Marzena będąc obecnie w fazie roztrenowania po Igrzyskach Parolimpijskich wyciskając 115 kg uzyskała 86,01 pkt. i zajęła drugie miejsce. Na trzecim miejscu podium stanęła Kinga Moczydłowska reprezentująca Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza zaliczając 95 kg uzyskała 82,28 pkt.

Następnie do rywalizacji przystąpili panowie w dwóch kategoriach wagowych do 72 kg oraz powyżej. W kategorii do72 kg zwyciężył zawodnik Start-u Tarnów Artur Lis z wynikiem 147 kg/144,62 pkt. po pasjonującej walce z zawodnikiem Start-u Katowice Rafałem Witem 137 kg/137,68 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął drugi z reprezentantów Start-u Katowice Piotr Piętosa, który już w pierwszym podejściu zaliczył 115 kg i uzyskał 122,49 pkt. Dwie próby zawodnika do rekordu życiowego 120 kg, były tym razem nie udane. Do pasjonującego pojedynku doszło w kategorii powyżej 72 kg, gdzie o miano najlepszego zawodnika walczono do ostatniego podejścia w którym rywalizowali zawodnik gospodarzy

Piotr Szymeczek reprezentujący Start Tarnów oraz Mikołaj Kowalik z Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Mikołaj a wszystko zostało rozstrzygnięte w trzecim podejściu. Zarówno Piotr jak i Mikołaj zaliczyli wszystkie trzy podejścia a zwyciężył Mikołaj z nowym rekordem zawodów 192 kg co w przeliczeniu na punkty dało zawodnikowi 165,24 pkt., i wyprzedził swojego rywala o niecały punkt. Piotrek zaliczył w pięknym stylu w trzecim podejściu 177 kg co dało zawodnikowi 164,55 pkt. Na trzecim miejscu zawody ukończył Piotr Martyka z klubu Fitness Wielka Wieś z wynikiem 125 kg/115,83 pkt.

Turniej został zorganizowany przez Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych START dzięki wsparciu licznych sponsorów wśród których byli: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd Miasta Tarnowa, Firma Czakram – Jacek Okoński- Tarnów, Termo Organika – Kraków, Firma Icoopal SA Zduńska Wola, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Arpol, Rockwool Polska – Cigacice, Painto Bochnia, Firma Kreisel – Poznań, Fundacja Suplementy dla Zdrowia, SFD, Klub Xtreme Fitness – Tarnów. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom VIII Turnieju w podnoszeniu ciężarów LELIWA 2016 a kibicom dziękujemy za wspaniały doping oraz wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji imprezy.

Oto oficjalne wyniki pierwszej trójki zawodniczek i zawodników.

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.