VI Integracyjne Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym – Strzegom 06.11.2016 r.

5 grudnia 2016
Autor:

pikt-ciezaryJuż po raz szósty spotkali się w Strzegomiu najlepsi zawodnicy i zawodniczki, aby rywalizować o tytuły mistrzów w VI Integracyjnych Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, które odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Zawody odbyły się jak co roku w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, ul. Mickiewicza 2 a udział w nich wzięło 19 zawodniczek i 45 zawodników w tym zawodnicy niepełnosprawni z trzynastu klubów. Główny organizatorem zawodów był Klub Sportowy "Start" Strzegom w współorganizatorami Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Urząd Miejski w Strzegomiu, Starostwo Powiatowe Świdnica, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie. Kategorię kobiet do 57 kg wygrała Aleksandra Sobczyk z KS-MOSSiTF Relax Kamienna Góra, która zaliczyła 60 kg, uzyskując 76,26 pkt., a jej koleżanka klubowa, Anna Hypś zajęła drugie miejsce z wynikiem 55 kg i 67,26 pkt.

Trzecie miejsce przypadło Sylwi Mularczyk z UKS Eugen Knurów, która wycisnęła sztangę o wadze 50 kg co dało jej 64,92 pkt. Kategorię powyżej 57 kg wygrała Aneta Szot z Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza zaliczając 100 kg i 97,6 pkt., drugie miejsce zajęła utalentowana osiemnastoletnia Klaudia Nowak z UKS Pover Kuźnik Chorzów – 87,5 kg i 90,66 pkt., a na najniższym stopniu podium stanęła Kinga Moczydłowska z Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza z wynikiem 95 kg i 86,05 pkt. Najlepszą zawodniczką mistrzostw w kategorii open, która otrzymała wspaniały puchar i nagrody rzeczowe została reprezentantka Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza Aneta Szot, która wycisnęła sztangę ważącą 100 kg i uzyskała 97,6 pkt.

Klasyfikację open juniorów do lat 16 wygrał Bartosz Tokarski z Relaxu Kamienna Góra 130kg/81,3 pkt. Zwycięzcą juniorów do lat 18 został Ivan Mykulanynets z Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnica 135 kg/90,77 pkt. Do lat 20 najlepszym zawodnikiem okazał się Konrad Piecha z Eugena Knurów – 145 kg/98,99 pkt., a wśród juniorów do lat 23 Adrian Świerczyński z Stowarzyszenia "Piękni i Zdrowi" Dzierżoniów – 190 kg i 116,85 pkt. Najlepszym zawodnikiem wśród zawodników niepełnosprawnych został 61-letni Zbigniew Michen z Startu Wrocław, który od ponad 40 lat zajmuje się dźwiganiem ciężarów.

Pan Zbyszek wycisnął sztangę ważącą 137,5 kg/ 96,15 pkt. Najlepszymi zawodnikami zawodów wśród wszystkich startujących zostali: Artur Kiczuk/KS Team Wrocław – 225 kg/126,38 pkt., wyprzedzając minimalnie Andrzeja Łaskawskiego z Pover Kuźnik – 220 kg/126,08 pkt., trzeci był Robert Sacewicz z Teamu Wrocław – 217,5 kg/122,84 pkt. Klasyfikację drużynową wygrał KS Team Wrocław sumą 52 pkt. nad KS-MOSSiTF Relax Kamienna Góra z dorobkiem 50 pkt. i UKS Eugen Knurów – 44 pkt.

Uczestnicy mistrzostw zostali udekorowani medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez liczne grono sponsorów. Serdecznie podziękowania należą się prezesowi klubu Start Strzegom Markowi Rydwańskiemu oraz tym wszystkim osobom, którzy pomagali Markowi w organizacji jak i podczas zawodów.

Szczegółowe wyniki dostępne są pod linkiem: http://pzkfits.pl/wp-content/uploads/2016/11/2016wlk_strzegom_w.pdf
Autor: Grzegorz Leski


no images were found

Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia