Tydzień bez barier

27 listopada 2011
Autor:

pikt-wydarzeniaWojewódzka Rada ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych zapraszają na „TYDZIEŃ BEZ BARIER”, corocznie organizowany przez KKN i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Jest on związany z obchodami Światowego Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przypadającego na 3 grudnia. Kulminacją będzie Impreza Integracyjna, która rozpocznie się 2 grudnia 2011 roku o godz. 15:30 w nowo otwartym Wrocławskim Domu Kultury Anima przy ulicy Pilczyckiej 47.

Szczegółowy program „Tygodnia bez barier”:

25 listopada (piątek), godz. 20:30 – mecz przyjaźni Śląsk-Wisła z udziałem 230 kibiców niepełnosprawnych i asystentów (w tym 32 z Krakowa). Po meczu wspólna biesiada w Bahama Cafe (obok Astry w pobliżu przystanku autobusowego Astra).

26 listopada (sobota), godz. 11:00 – konferencja Dolnośląskiego Instytutu Doradczego w związku z zakończeniem projektu „Integracja od Przedszkola – III edycja”. Sektor 3, ul. Legnicka 65, Wrocław (sala konferencyjna I piętro).

26 listopada (sobota), od godz. 9:00 – Gar Dance Cup 2011, Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego z udziałem par tańczących na wózkach inwalidzkich. Hala Sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego, Wrocław – ul. Chełmońskiego 43.

1 grudnia (czwartek), Warszawa – Wystąpienie delegacji KKN podczas konferencji „Projekty współpracy z kibicami jako instrument dialogu ze środowiskiem kibiców przed i po UEFA EURO 2012(tm)”, organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z PL.2012 Spółka z o.o. oraz PKOL.

2 grudnia, godz. 9:00 – Konferencja „Równe szanse w dostępie do edukacji osób z niepełnosprawnością”. Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław.

2 grudnia, godz. 15:30 – Impreza Integracyjna w ramach „Tygodnia bez barier”, z udziałem koszykarzy Śląska Wrocław i innych znanych wrocławskich sportowców. W programie imprezy znajdzie się również konferencja „działania dolnośląskich organizacji pozarządowych na rzecz pomocy i aktywizacji osób z niepełnosprawnością w 2011 roku”.

3 grudnia, godz. 11:00 – Eucharystia i uroczystość z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Katedra Wrocławska p.w. św. Jana Chrzciciela oraz Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego.

3-4 grudnia – Dni Integracji w Wałbrzychu w ramach projektu Dolnośląskie Spotkania „Inkluzja przez Sztukę”, imprezę współorganizuje Fundacja „Promyk Słońca”. Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, ul. Palisadowa 48.

Pierwszy dzień: 3 grudnia Festiwal Piosenki, od godz. 10:00

Drugi dzień: 4 grudnia – Dzień Sportu, od godz. 9:00

3-4 grudnia, od godz. 10:00 – IV Międzynarodowy Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany przez Kaczawski Klub Siatkarski „REN-BUT”. Hala Sportowa „Tęcza” ul. Wilcza 43 w Złotoryi.

4 grudnia – Mikołajkowe Spotkanie Marszałka Radosława Mołonia z Małymi Mieszkańcami Ośrodków w Świebodzicach, Wierzbicach i Jaszkotlu oraz Domu Małego Dziecka w Jaworze.

7 grudnia (środa), Warszawa – Wielka Gala Integracji, w której weźmie udział delegacja KKN oraz Śląska Wrocław. Podczas Gali Śląskowi Wrocław zostanie wręczona honorowa nagroda za działalność na rzecz integracji społecznej oraz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce.

Po 7 grudnia odbędzie się kilka innych imprez dla osób z niepełnosprawnością, o których poinformujemy w oddzielnym komunikacie na początku grudnia.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w obchodach „Tygodnia bez barier”. Te wszystkie imprezy zorganizowane są przecież dla Was.

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku Paweł Parus – prezes KKN.

Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia