Trzy medale w biegach

4 września 2012
Autor:

pikt-atletykaMichalski Mateusz, Pek Daniel i KOrc Rafał to kolejni dzisiejsi medaliści. Pierwszy z nich podczas kwalifikacji na 100m T12 uzyskał najlepszy czas w swojej rundzie 11.01. W finale Polak poprawił swój wynik 0.13s uzyskując czas 10.88.

To dało mu srebrny medal. Lepszy od niego był jedynie Rosjanin Trikolich Fedor uzyskując czas 10.81. Trzecie miejsce zajął Chińczyk Li Yansong z czasem 10.91.

Daniel PEk i Rafał Korc na dystansie 1500m T20 zajęli kolejno 2 miejsce z czasem 3.59.45 i 3 miejsce z czasem 3.59.53. W tej konkurencji wygrał Nasiri Bazanjani Payman z czasem 3.58.49. Nie zdołał on jednak pobić Rekordu Świata należącego do Rafała Korca 3.54.07 ustanowionego 9 lat temu w Tunezji.

Poza podium znalazł się Jacek Kołodziej skacząc w dal w grupie F20 6.31m. Pierwsza trójka to: