Tryumf Radomia w Turnieju Tenisa Stołowego

7 września 2016
Autor:

pikt-tenis_stolowyW dniach 2-4 września 2016 w Milówce rozegrano XVI Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. W Turnieju udział wzięło 60 zawodników z całego kraju.

Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej 2 września ( piątek) był dniem przyjazdu i zakwaterowania uczestników w hotelu Tycjan, oraz odprawy technicznej kierowników ekip – rozlosowanie drużyn do grup w turnieju drużynowym. Do startu zgłoszono 14 drużyn min. z Radomia, Skierniewic, Poznania, Warszawy, Katowic, Wrocławia, Bolesławca, Jeleniej Góry i Łodygowic. 3 września ( sobota) o godz. 9.00 organizator Turnieju Stanisław Handerek – Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy, wraz z wiceprezesem ds. organizacyjnych – Dawidem Tycem i Sędzią Głównym Jerzym Schreiberem, oficjalnie otworzyli Turniej i rozpoczęła się rywalizacja drużynowa. W zmaganiach finałowych udział wzięła drużyna ze Startu Radom i Startu Skierniewice. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła drużyna z Radomia.

Wieczorem po zakończonych rozgrywkach grupowych odbyło się integracyjne spotkanie uczestników zawodów wraz z zaproszonymi goścmi, gdzie serwowano regionalne dania z grilla. 4 września ( niedziela) o godz.9.00 rozpoczęła się rywalizacja indywidualna. Ubiegłoroczny sukces powtórzyła reprezentantka Startu Wrocław – Monika Borewicz zajmując I miejsce w kat. Kobiety Open. Najlepszą kobietą na wózku została po raz kolejny Genowefa Skiba, reprezentantka Startu Katowice. W grupie startowej VI-VIII miejsce I zajął zawodnik z Warszawy – Mariusz Olczak. W grupie IX-X najlepszym zawodnikiem został Damian Winnicki Start Skierniewice. Najlepszy zawodnik na wózku – Mariusz Czerwiński Start Radom. Po wyłonieniu zwycięzców nastąpiła ceremonia wręczania pucharów i rozdania nagród pieniężnych dla 10 drużyn, oraz trofeów i nagród rzeczowych dla zawodników indywidualnych.

Wzięli w niej udział: Poseł na Sejm RP – Kazimierz Matuszny, Wiceminister Sportu – Jan Widera, I Wicewojewoda Śląski – Jan Chrząszcz, Wiceprezes PFRON – Tomasz Maruszewski, Marcin Zyzak – Prezes Eco-Team Service Sp. z o.o., oraz przedstawiciele biur senatorskich i poselskich. Maks Pyrga z biura Pana Psła Sekretarza Stanu w MRPiPS Stanisława Szweda, Paweł Korzondkowski z biura Pana Senatora RP Andrzeja Kamińskiego, Aleksander Sabiński reprezentujący Pana Senatora RP Tadeusza Kopeć, Jan Zacharejko z biura Pana Posła na Sejm RP Stanisława Pięty, którzy w ich imieniu wręczyli najlepszym zawodnikom okazałe puchary.

Ze względu na liczne obowiązki służbowe nieobecny był Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki społecznej – Krzysztof Michałkiewicz. W jego imieniu list gratulacyjny dla Prezesa Stowarzyszenia Stanisława Handerka – Organizatora Turnieju oraz uczestników turnieju odczytał Wiceprezes PFRON – Tomasz Maruszewski. Dziękujemy serdecznie wszystkim zawodnikom za liczny udział i sportowa rywalizację. Wszystkim osobą zaangażowanym w organizację turnieju w szczególności wolonariuszom. Zapraszamy na kolejny Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Turniej dofinansowany ze środków MSiT, PFRON. Partner turnieju był – ZMGE Żywiec.

Marzena Imielska


no images were found

Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia