Transmisja na żywo z konferencji o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową 11-12 maja

10 maja 2019
Autor:

pikt-infoKonferencja SEKS ON poświęconą jest problemom życia intymnego osób z niepełnosprawnością ruchową. Wydarzenie potrwa 2 dni: 11 maja (sobota) i 12 maja (niedziela), miejsce – Golden Floor Tower, ul. Chłodna 51 w Warszawie. Konferencja będzie transmitowana. Udział w sesjach wezmą m.in. dr Alicja Długołęcka, dr Bary Berghmans, a także Monika Kuszyńska – znana wokalistka, sama dotknięta niepełnosprawnością.

Konferencja „SEKS ON” to spotkanie pierwsze w takiej skali reprezentantów środowisk osób z niepełnosprawnością, psychoterapeutów, psychologów czy lekarzy, poświęcona seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową. Celem jej jest rozpoczęcie szerokiej debaty na ten ważny społecznie temat. Podczas niej #wyłączamytabu i #włączamywiedzę – organizatorzy chcą obalić mity związane z seksualnością osób z niepełnosprawnością ruchową. W oparciu o wiedzę i doświadczenie praktyków z takich dziedzin jak prawo, urologia, ginekologia, psychologia, seksuologia czy fizjoterapia, poruszona zostanie szeroka tematyka: od problemów natury fizjologicznej, inicjacji seksualnej, seksualności – po ciążę i opiekę rodzicielską osób z niepełnosprawnością ruchową. Uczestnicy konferencji nie boją się trudnych pytań, na każde zadane będą odpowiadać i wspólnie proponować rozwiązania.

Organizatorem konferencji jest Fundacja Avalon – ogólnopolską organizacją pozarządową non-profit posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego, która powstała w 2006 roku. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby z seksniepełnosprawnością i chore z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc w obszarze finansowym poprzez prowadzenie subkont, rehabilitację w ramach projektu Avalon Active oraz zmianę wizerunku sportu osób z niepełnosprawnością w ramach projektu Avalon Extreme. Obecnie wspiera prawie 10 000 osób z całej Polski.

Misją Fundacji Avalon jest wsparcie osób z niepełnosprawnością i przewlekle chorych. Pracownicy Fundacji wierzą, że osoba z niepełnosprawnością mogą być samodzielne i aktywne w każdej sferze swojego życia. Z Fundacją Avalon bariery nie istnieją.

 

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia