Tandemy znów na poznańskim torze

16 października 2015
Autor:

pikt-kolarstwoNiedziela, 11 października 2015 to wyjątkowo chłodny dzień. Godzina 8 rano, 4 stopnie w skali Celcjusza, jesteśmy na Torze Poznań w Przeźmierowie i czekamy na tegorocznych zawodników Mistrzostw Polski Tandemów w jeździe na czas parami.

Jednak pogoda nie taka straszna i do biura zawodów zgłosiło się 10 załóg tandemowych, czyli 5 par. Przemyski Klub Sportu i Rekreacji, Sudety Kłodzko, Omega Łódź, Syrenka Warszawa oraz Warmia i Mazury Olsztyn – zawodnicy tych klubów o godzinie 8:45 rozpoczną zmagania na dystansie 10 okrążeń toru, czyli 40 kilometrów. Zgodnie z planem, kwadrans przed 9 rusza pierwsza para, później kolejne, w odstępach co 1 minutę.

Każdy kto był co najmniej raz na Torze Poznań wie, ze tutaj zawsze wieje, bez wyjątków. Dlatego wieje również dziś, temperatura wzrosła może do 6 stopni, a kolarze jadą po płaskiej jak stół powierzchni toru.

Już po pierwszych okrążeniach widać ze zawodnicy WiM Olsztyn, którzy wystartowali ostatni, doganiają wcześniejsze pary, wychodzą na prowadzenie, a potem już tylko zwiększają swoją przewagę. I w ten sposób dojeżdżają na metę z najlepszym czasem. Tegorocznymi Mistrzami Polski zostają: Marta Stramek, Paweł Ciunel (pilot), Piotr Kołodziejczuk oraz Paweł Kowalkowski (pilot). Drugie miejsce, z 2 minutową stratą, zajmują zawodnicy z Łodzi, a trzecie zawodnicy z Warszawy.

I miejsce – Warmia i Mazury Olsztyn – 00:57:25,58, średnia prędkość 41,8 km/h
II miejsce – Omega Łódź – 00:59:26,88
III miejsce – Syrenka Warszawa – 01:02:12,20
IV miejsce – Przemyski Klub Sportu i Rekreacji – 01:03:15,08
V miejsce – Sudety Kłodzko – 01:05:00,75

Po dekoracji na podium zawodnicy tandemów bardzo szcześliwi, że maja to już za sobą, jednak na Torze Poznań to nie koniec wyścigów. W późniejszych godzinach odbywać się tu będzie kryterium Nightriders oraz zakończenie sezonu kolarskiego Masters.

Organizatorem zawodów tandemowych był Związek Kultury Fizycznej Olimp, obsługa sędziowska Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, wyścig odbywał się na Torze Poznań udostępnionym przez Automobilklub Wielkopolski.

Źródło: tandemy.ugu.pl


Autor: Natalia Kożuch

Natalia Kożuch

Absolwentka Politechniki Poznańskiej
Pilot tandemu w klubie „Razem Poznań”.


Related Posts:
Tagi: ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia