Szymon Klimza z Avalon EXTREME – jedyny Polak na WheelWOD Games w Kanadzie

30 maja 2019
Autor:

pikt-infoSzymon Klimza jako jedyny Polak zakwalifikował się na międzynarodowe zawody WheelWOD Games i na początku lipca jedzie do Kanady, aby walczyć o zwycięstwo w najważniejszych zawodach crossfitowych osób z niepełnosprawnością na świecie.

Zarzut, rwanie i wyciskanie 65-kilogramowych sztang, swingi i martwe ciągi kettle’ami, podciąganie na drążku, ergometr wioślarski i narciarski oraz kilka innych ćwiczeń crossfitowych to zadania, jakie należało wykonać, aby wziąć udział w kwalifikacjach do WheelWOD Games 2019. To najważniejsze rangą międzynarodowe wydarzenie fitness dla sportowców z niepełnosprawnością motoryczną na świecie, które jest odpowiednikiem prestiżowych CrossFit Games dla osób w pełni sprawnych. O zakwalifikowaniu do zawodów decydowali sędziowie, po otrzymaniu zarejestrowanych w formie video pięciu treningów danego zawodnika, podczas których miał on do wykonania serię ćwiczeń siłowych zgodnych z wytycznymi.

Jedynie 12 najlepszych sportowców (mężczyzn i kobiet) zakwalifikowało się bezpośrednio do WheelWOD, które odbędzie się w Ontario w Kanadzie, w dn. 3-6 lipca 2019 roku. Wśród najsilniejszych i najbardziej wytrzymałych sportowców z niepełnosprawnością znalazł się Polak Szymon Klimza z Avalon Extreme.

Popularność treningów crossfitowych w naszym kraju sukcesywnie rośnie, co mnie bardzo cieszy. Poprzez mój udział w zawodach w Kanadzie, chcę pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych i zmotywować innych, w tym przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością, do uprawiania sportu. Mam nadzieję, że będę godnie reprezentować mój kraj na tym wydarzeniu – mówi Szymon Klimza z Avalon Extreme.

Organizacja wyjazdu jest kosztowna, dlatego prowadzona jest zbiórka na portalu zrzutka.pl. Chętni mogą wesprzeć sportowca finansowo wpłacając darowiznę na subkonto w Fundacji Avalon (koniecznie z dopiskiem Klimza, 8751). Więcej informacji na stronie: https://www.fundacjaavalon.pl/jak_nam_pomoc/darowizna.html

Klimza jest sportowcem, który uprawia m.in. dyscypliny wytrzymałościowe, narciarstwo alpejskie, sitwake’a, biegi ekstremalne czy kolarstwo. Do tej pory odniósł zwycięstwa w wielu zawodach crossfitowych, wakeboardowych i biegach ekstremalnych zarówno w Polsce, jak zagranicą. Dwukrotnie triumfował w jedynym w kraju ekstremalnym wyścigu na wózkach – Wheelmageddonie. Ponadto, zwyciężył w Battle of Europie w CrossFicie oraz wielokrotnie uczestniczył w mistrzostwach kraju zarówno w handbike’u, jak i w monoski. Obecnie trenuje przed lipcowymi zawodami WheelWOD 2019.

Na co dzień Avalon Extreme prowadzi regularne zajęcia z crosstreningu, które odbywają się 3 razy w tygodniu w Academy GCW w Warszawie. Ich program opiera się na wzroście kluczowych zdolności siłowych i wytrzymałościowych. Zwieńczeniem całorocznych treningów są zawody, w których osoby z grupy Adaptive, na co dzień trenujący w GCW, mogą wykazać się swoją sprawnością i rywalizować o zwycięstwo z innymi zawodnikami.

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:

https://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

 Kontakt dla mediów:

Urszula Frąckiewicz-El Ghaouati                                       
u.frackiewicz@publicdialog.pl                                  
tel. 662 671 864

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: , , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia