Szlakami Dolnego Śląska

19 stycznia 2015
Autor:

pikt-infoDzięki grantom z Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, odbyły się kolejne warsztaty wyjazdowe pod nazwą „Szlakami Dolnego Śląska”, realizowanego przez Skorpion Polkowice w partnerstwie z Fundacją Eudajmonia.

Mimo mroźnej pogody i padającego marznącego deszczu, atmosfera wśród uczestników warsztatów była gorąca. Wszystkich zachwycił bowiem Jawor i jego okolice.
Szczególnie w pamięci zapadła wszystkim wizyta w Kościele Pokoju pw. Ducha Świętego oraz Muzeum Regionalne w Jaworze. Poza tym podziwialiśmy Kościół Św. Marcina z XII w., Zamek Piastowski, przepiękny Ratusz, kamieniczki jaworskie oraz wiele innych atrakcji. W trakcie zwiedzania rozgrzał nas gorący obiad w jednej z jaworskich restauracji.
W ramach projektu uczestnicy mieli zapewnione przejazdy komunikacją międzymiastową oraz wsparcie asystentów – wolontariuszy doświadczonych w aktywizowaniu osób z niepełnosprawnością w oparciu o modele asystentury wypracowane przez Fundację Eudajmonia. W warsztatach wzięło udział 11 osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności zamieszkujących gminę Polkowice.
Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez „Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.
Przed nami kolejne warsztaty wyjazdowe, na które czekamy z niecierpliwością!


Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia