Świat sportu i Australian Open na kortach w Melbourne

9 lutego 2017
Autor:

pikt-tenisŚwiat sportu coraz częściej wspiera różnymi inicjatywami promocję aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych. Coraz więcej znanych i lubianych sportowców wykazuje się dobrocią serca i empatią, aby poprzez swoją popularność zrobić coś dobrego.

Coś, co ich wiele nie kosztuje, a da wiele radości i satysfakcji nie tylko odbiorcom, ale również samym darczyńcom. W ostatnich dniach w Internecie można było znaleźć piękny filmik prosto ze słonecznej Australii, gdzie teraz jest lato: w nagraniu jeden z najlepszych tenisistów świata, Serb Novak Đoković, usiadł na chwilę na sportowy wózek, aby zagrać „kilka piłek” z profesjonalnym tenisistą na wózku, Dylanem Alcottem.

Kibice tenisa ziemnego dobrze wiedzą, że styczeń to czas, kiedy rozgrywany jest pierwszy wielkoszlemowy turniej w roku – Australian Open na kortach w Melbourne. Wszyscy najlepsi tenisiści świata zjeżdżają tam, aby na wyspie kangurów nie tylko wprawiać w zachwyt swoich kibiców, ale również aby „podnieść” z kortów ogromne pieniądze. Równolegle w czasie trwania turnieju zdrowych, na tych samych obiektach, rozgrywają swój turniej zawodowi tenisiści na wózkach. Reguły gry w tenisa na wózkach są praktycznie takie same. Jedyna różnica jest taka, że u zdrowych piłeczka może odbić się od kortu maksymalnie jeden raz, a u zawodników na wózkach dwa.

W czasie tak wielkiej imprezy organizowane są również inne wydarzenia, które mają na celu promocję tenisa ziemnego, zdrowego trybu życia i pomocy potrzebującym. Jedną z nich jest Noc z Novakiem – impreza organizowana przez fundację tenisisty Novaka Đokovića, która na co dzień wspiera dostęp do edukacji przedszkolnej dzieci z Serbii – kraju pochodzenia tego sportowca. Serbski tenisista od dawna znany jest z wielu zabawnych sytuacji na korcie i poza nim. Jego kapitalna parodia innej znanej rosyjskiej tenisistki Marii Szarapowej jest hitem na wielu portalach w Internecie. Tym razem jego poczucie humoru, odwaga i dystans do swojej osoby pomogły w popularyzacji tenisa na wózkach na całym świecie. Dzięki właśnie takim, często spontanicznym gestom, można dać dużo więcej, niż zwykłe przelanie na konto nawet dużej kwoty pieniędzy. W życiu większą wartością nie jest liczba zer na koncie, ale drobny, spontaniczny gest, który da impuls, przykład i nadzieję na przyszłość komuś, kto tego naprawdę potrzebuje. Dzisiejszy świat ma takich wspaniałych ludzi jak Novak Đoković, lecz zbyt mało o nich wspomina …

https://youtu.be/ZubK_zd3LiU

Żródło: http://nasze.org


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia