Sukcesy zielonogórskich pływaków

14 lipca 2012
Autor:

pikt-plywanieW Szczecinie 15-17 czerwca 2012r. odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w pływaniu. Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci zielonogórskiego Startu.

W rozgrywanych na 50-metrowym basenie zawodach wzięła udział dziesięcioosobowa drużyna pływaków. O medalach decydowały wyniki trzech najlepszych konkurencji w tabeli wielobojowej, osobno wśród kobiet i mężczyzn w grupach startowych ze względu na rodzaj schorzeń. Podopieczni trenera Jacka Wawera wywalczyli dwa medale. Zdobyli je Bartłomiej Portała, który wywalczył brąz w swojej grupie startowej. Osiągnął on następujące wyniki – 100m grzbietowym – 4:04,87, 50 m grzbietowym – 1:42,55 50 m dowolnym – 1:39,43. Drugi brązowy medal wywalczyła męska sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym. Skład brązowych medalistów to – Oliwer Kałek, Kamil Orwat, Łukasz Masiorek i Daniel Sawoniewicz. Zielonogórzanie uzyskali czas 5:55,29. Pozostali zawodnicy Startu zajęli w swoich konkurencjach miejsca od czwartego do dziewiątego.

Najlepsze wyniki w konkurencjach uzyskane przez zawodników zielonogórskiego „Startu”: