Sukcesy tenisistów stołowych w I Grand Prix Polski

10 października 2019
Autor:

pikt-tenis_stolowyW dniach 04-06 października 2019r. w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku odbyło się I Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Z dużym powodzeniem startowali zawodnicy 7-mio osobowej reprezentacji Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, którzy pięć razy stawali na podium. Nie zawiedli zawodnicy kadry narodowej. Najlepiej  w turnieju wypadł Tomasz Jakimczuk, podopieczny trenera Jacka Kaczmarka. Zajął I miejsce w klasie 2-giej wygrywając wszystkie swoje spotkania. W finale pokonał 3:2 Wicemistrza Europy Rafała Czupera z Białegostoku.

Pozostali dwaj kadrowicze, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka uplasowali się na drugich pozycjach w swoich grupach startowych. Igor Misztal w meczu finałowym uległ 1:3 Pawłowi Włodyce z Tarnobrzegu. Marcin Skrzynecki przegrał 0:3 z Pawłem Mazurykiem z Tarnobrzegu.

Drugie miejsce zajął Tomasz Mika podopieczny trenera Adama Jurasza, który w finale uległ 0:3 Sławomirowi Brakowi. Trenowana przez Jacka Kaczmarka Dorota Mituta zajęła trzecie miejsce. Po wygranych wszystkich meczach eliminacyjnych w bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu półfinałowym  uległa 2:3 Teresie Sturm z Kalisza.

Pozostali zawodnicy trenera Jacka Kaczmarka zajęli: Hubert Morusiewicz IX miejsce, Jan Chełmicki XIV miejsce.

Udział naszej reprezentacji w Grand Prix w Gdańsku, które było pierwszym turniejem eliminacyjnym do przyszłorocznych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym  można uznać za udany. Gratulujemy, wszystkim życzymy coraz lepszych wyników sportowych.

Autor: Tomgrabal