Sukcesy Sportowe ZSR START Zielona Gora za 2014 rok

2 grudnia 2014
Autor:

pikt-infoPODSUMOWANIE SUKCESÓW SPORTOWYCH ZAWODNIKÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZSR „Start” Zielona Góra Za 2014 Rok. W dniu 29 grudnia 2014r. w sali konferencyjnej WOSiR w Drzonkowie odbyło się podsumowanie sukcesów sportowych zawodników niepełnosprawnych ZSR „Start” za 2014 rok.

Uroczystość, w której udział wzięło siedemdziesięciu członków naszego stowarzyszenia, uświetnili swoją obecnością Zastępca Prezydenta Miasta Zielona Góra Wioleta Haręźlak, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze Jakub Piosik, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Aleksandra Polak, Dyrektor WOSiR w Drzonkowie Bogusław Sułkowski i Menadżer d.s Sportu WOSiR w Drzonkowie Anna Sulima – Jagiełowicz.
Rok 2014 był pomyślny dla zielonogórskiego „Startu”, nasi sportowcy osiągali znaczące sukcesy.
Do najbardziej znamienitych należą srebrny medal Mistrzostw Świata w tenisie stołowym zdobyty w Pekinie przez Piotra Grudnia i Marcina Skrzyneckiego, srebrny medal Kazimierza Byśka na Mistrzostwach Świata w strzelectwie sportowym w Suhl (Niemcy) jako pierwszy medal w historii strzelectwa niepełnosprawnych na Ziemi Lubuskiej oraz srebrny medal Katarzyny Leśkiewicz i brązowy Mirosława Rosińskiego na Mistrzostwach Europy w parakajakarstwie w Brandenburgu (Niemcy) .
Za te i wiele innych ważnych i cennych sukcesów osiąganych w 2014 roku na imprezach międzynarodowych oraz na Mistrzostwach Polski wręczone zostały wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek. Z rąk Prezes Danuty Tarnawskiej oraz znamienitych gości odebrało je dwudziestu siedmiu sportowców oraz ich trenerzy. Tytułem Trenera Roku 2014 uhonorowano Lucjana Błaszczyka – trenera naszej znakomitej pary srebrnych medalistów Mistrzostw Świata w tenisie stołowym.
Podczas wręczania wyróżnień na telebimie prezentowano zdjęcia wyróżnianych zawodników i trenerów. Na zakończenie podniosłej i wzruszającej ceremonii było wiele gratulacji, podziękowania, życzenia, kwiaty oraz wieńczące spotkanie wspólne zdjęcie uczestników uroczystości.

W załączniku : Sukcesy sportowe START Zielona Góra.Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia