„Srebro” i „brąz” zespołowo podczas Pucharu Świata strzelców niepełnosprawnych w Bangkoku

26 marca 2016
Autor:

pikt-strzelectwoW dniach 12-19.03.2016r. w Bangkoku – Tajlandia odbył się Puchar Świata niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, gdzie startowało 103 zawodników z 30 krajów.

W składzie pięcio-osobowej reprezentacji kraju wchodzili: „pistoleciarze” – Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Filip Rodzik (SKORPION Polkowice), Sławomir Okoniewski i „karabiniarz” Waldemar Andruszkiewicz (oboje KSI START Szczecin) oraz trener kadry narodowej Marek Marucha. Dwa „zespołowe krążki” wywalczyli nasi pistoleciarze (Sowiński, Okoniewski, Rodzik) najpierw srebrny medal w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. wynikiem 1648 pkt. Wygrał zespół z Korei – wynikiem 1678 pkt. Następnie w konkurencji P4 – pistolet dowolny 60 strz. zespół zdobył brązowy medal – wynikiem 1534 pkt. przed reprezentacją Korei – 1564 pkt. i Turcji – 1548 pkt. Najlepiej z reprezentacji wypadł Szymon Sowiński (START Zielona Góra) w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. piątym wynikiem z eliminacji 559 pkt. wszedł do finału gdzie po emocjonującej walce uplasował się na czwartym miejscu wynikiem 152,7 pkt. Zwyciężył reprezentant Ukrainy – Oleksii Denysiuk – 196 pkt. W kolejnej konkurencji P4 – pistolet dowolny 60 strz. Sowiński po eliminacjach był szósty wynikiem 523 pkt. (rekordy życiowy), w finale natomiast zajął siódme miejsce wynikiem 81,3 pkt. Sowiński startował jeszcze w dwóch konkurencjach indywidualnych w P5 – pistolet standard 40 strz. gdzie uzyskał wynik 344 pkt. co dało mu czwarte miejsce. Zwyciężył Brazylijczyk Rosenthal Geraldo wynikiem 349 pkt. Piąte miejsce w tej konkurencji zajął Sławomir Okoniewski (START Szczecin) wynikiem 341 pkt. W kolejnej konkurencja P3 – pistolet sportowy 30+30 strz. Sowiński uzyskał wynik – 542 pkt. – 10 miejsce. Pozostali kadrowicze strzelali ze zmiennym „szczęściem” zajmując kolejno miejsca: Waldemar Andruszkiewicz – R1 – karabin pneumatyczny stojąc – 598,8 pkt. – 12 miejsce, R3 – karabin pneumatyczny leżąc – 620,7 pkt. – 26 miejsce. Sławomir Okoniewski: P3 – pistolet sportowy – 518 pkt. – 21 miejsce, P1 pistolet pneumatyczny – 550 pkt. – 15 miejsce i P4 – pistolet dowolny – 516 pkt. – 10 miejsce, Filip Rodzik – P1 pistolet pneumatyczny – 539 pkt. – 19 miejsce i P4 – pistolet dowolny – 495 pkt. – 18 miejsce.