Srebrny medal Piotra Grudnia i Igora Misztala

19 maja 2018
Autor:

pikt-tenis_stolowyW dniach 13-15 maja 2018r tenisiści stołowi zielonogórskiego ”Start-u”   uczestniczyli w „Slovenia Open 2018” w  Lasko. Największy sukces odnieśli IGOR MISZTAL i PIOTR GRUDZIEŃ, którzy w raz z zawodnikiem z Włoch Lorenzo Cordua w grze zespołowej w klasie 10-tej zdobyli srebrny medal. W grupie eliminacyjnej pokonali 2:0 Czechy oraz 2:1 zespół Francji, w półfinale Holandię 2:0, a w finale ulegli reprezentacji Bułgarii 1:2. Podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka zaprezentowali się dobrze w grach indywidualnych: Igor zajął I miejsce w grupie eliminacyjnej wygrywając wszystkie spotkania, uległ natomiast w półfinale 0:3 Basowi Hergenik (Holandia). W końcowej klasyfikacji zajął 5 miejsce.

Piotr w najbardziej licznej, aż 33 osobowej klasie 8-mej pokonał wielu zawodników, w ćwierćfinale po emocjonującym pojedynku uległ 2:3 Victorovi Didukh (Ukraina), mistrzowi olimpijskiemu, zwycięzcy turnieju. Piotr ostatecznie zajął 9 miejsce.

W zawodach uczestniczył również TOMASZ JAKIMCZUK, który w klasie 2, zawodników  na wózkach inwalidzkich, wyszedł z grupy eliminacyjnej na 2 miejscu, uległ natomiast 0:3 Aleksandrowi Yezyk (Ukraina) i zajął 9 miejsce.

Udział naszych zawodników w tej imprezie był jednym z etapów przygotowań do najważniejszej imprezy w tym roku, jaką są Mistrzostw Świata, które odbędą się październiku, również w Lasko.