Silna ekipa pływaków i ciężarowców siódmego dnia

5 września 2012
Autor:

pikt-infoW środę 5 września na słupku startowym zobaczymy Oliwię Jabłońską i Katarzynę Pawlik w wyścigu na 400 m. stylem dowolnym gr S10. Oliwia zdobyła na tej paraolimpiadzie już srebrny medal na 100 motylem. Dla Kasi będzie to już czwarty start. Poprzednie trzy nie może zaliczyć do udanych, na 400 powinno być dużo lepiej, gdyż ta konkurencja jest jej koronną.

W Atenach i Pekinie na tym dystansie nie miała sobie równych.Start oliwi i Kasi zaplanowany jest na godz. 10.00, finał zaś parę minut przed 18.00. O swój pierwszy medal olimpijski postara się powalczyć Jacek Czech. Zawodnik Startu Tarnobrzeg w poniedziałek był o krok od medalu zajmując 4 miejsce na 100 dowolnym. Jutro zaś wystąpi na 50 m stylem grzbietowym gr S2. Jego start o 11.15.

W podnoszeniu ciężarów startować będzie nasz ostatni reprezentant. W kategori do 100 w wyciskaniu leżąc zaprezentuje się Damian Kulig. Jego rekord życiowy wynosi 230 kg. Wychowanek Startu Wrocław na swoim koncie ma Mistrzostwo oraz Wicemistrzostwo Europy. Paraolimpiada w Londynie będzie jego trzecim startem w imprezie tej rangi. Poprzednio zajmował 6 miejsce w Atenach oraz 5 w Pekinie. Jego start wyznaczono na godz. 12.00.


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia