Siatkarze zielonogórskiego „START-u” obronili tytuł Mistrza Polski!

15 października 2013
Autor:

Piłka siatkowaW dniach 12-13 października 2013r w sali sportowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w piłce siatkowej. Udział wzięły zespoły: „Atak” Elbląg, „Start” Łódź oraz reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” Zielona Góra. Miłą niespodziankę sprawili gospodarze turnieju, zdobywając ponownie tytuł Mistrza Polski.

Podopieczni trenera Janusza Krulikowskiego pokonali dwukrotnie wynikami 2:0 zespół Łodzi, natomiast z reprezentacją Elbląga, z którą od lat zielonogórski „Start” toczy wyrównaną rywalizację podzielili się dużymi punktami. Pierwsze spotkanie wygrał Elbląg 2:1, natomiast w meczu rewanżowym „Start” Zielona Góra bezapelacyjnie pokonał rywala wynikiem 2:0. Różnica seta zadecydowała o Mistrzostwie Polski. Trzecie miejsce zajął „Start” Łódź, który uległ zespołowi Elbląga dwukrotnie 0:2.

Możliwe, że te Mistrzostwa Polski były ostatnimi w historii piłki siatkowej na stojąco w Polsce. Powodem są światowe tendencje do gry w siatkówkę plażową przez osoby niepełnosprawne. Zawodnicy z Polski zaznaczają pozytywnie swój udział odnosząc sukcesy w międzynarodowych turniejach. W składzie kadry narodowej znajdują się również zawodnicy zielonogórskiego „Start-u”. Jest również prawdopodobne, że ta dyscyplina sportu wejdzie do programu Igrzysk Paraolimpijskich. W czerwcu 2014r w WOSIR Drzonkowie ZSR ”Start” Zielona Góra będzie organizatorem Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w piłce siatkowej – plażowej. Cieszymy się, że sportowcy niepełnosprawni będą mogli kontynuować grę w piłkę siatkową, która jest dla nich wielką pasją i ważnym wydarzeniem w życiu.

Skład zwycięskiego zespołu: Michał Wypych, Bartłomiej Synowiec, Mirosław Kocięcki, Jacek Moliński, Bartosz Żok, Leszek Jutrzenka, Piotr Kozubski, Tomasz Olkowicz, Wiesław Kliber, Tomasz Adamowski.Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia