Siatkarze zielonogórskiego „Start-u” Mistrzami Polski

5 listopada 2012
Autor:

Piłka siatkowaW dniach 27-28.X.2012 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie przeprowadzony został turniej Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w piłce siatkowej. Organizatorem imprezy było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” w Zielonej Górze, udział wzięły najlepsze reprezentacje w kraju: „Atak” Elbląg, „Start” Łódź oraz „Start” Zielona Góra.

Zespoły rozegrały spotkania do dwóch wygranych systemem „każdy z każdym” oraz rewanże. Miło nam jest poinformować, że Mistrzem Polski na 2012r. została reprezentacja gospodarzy, czyli ZSR „Start” Zielona Góra, który w rozegranych 4-ch spotkaniach nie stracił żadnego seta, wygrywając każde spotkanie (z Elblągiem 2 spotkania, z Łodzią 2 spotkania) wynikiem 2:0, zdobywając maksymalną ilość punktów-8. Drugie miejsce przypadło dla Elbląga, który dwukrotnie pokonał zespół Łodzi. Najbardziej wszechstronnymi zawodnikami Mistrzostw Polski zostali: Bartłomiej Synowiec(Zielona Góra), Kamil Gregorczyk(Elbląg), Mariusz Brandenburg(Łódź).

Cieszy fakt, że Zielonogórzanie po 5 latach odzyskali ten najważniejszy tytuł, byli znakomicie przygotowani do Turnieju, walczyli z wielka ambicją i zaangażowaniem. Mamy wielką nadzieję ,że ten sukces powtórzą w następnych latach i ta dobra forma zawodników przełoży się na dobre wyniki w siatkówce plażowej, która jest coraz bardziej popularna w sporcie osób niepełnosprawnych.

Najlepszy zespól w Polsce, którego trenerem jest Janusz Krulikowski występował w składzie: Bartłomiej Synowiec, Michał Wypych, Mirosław Kocięcki, Jacek Moliński, Tomasz Kuryś, Bartosz Żok, Leszek Jutrzenka, Piotr Kozubski, Tomasz Olkowicz, Wiesław Kliber.Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia