Rusza obóz snowboardowy dla osób po amputacjach

22 lutego 2019
Autor:

pikt-infoNauka jazdy na snowboardzie, aktywność na świeżym powietrzu, integracja i świetna zabawa – to wszystko czeka na uczestników Adaptive Snow Camp 2019, który rozpocznie się w sobotę w Szczyrku. To już 2. edycja jedynego w Polsce obozu snowboardowego dla osób z niepełnosprawnością ruchową i po amputacjach, organizowanego przez Fundację Poland Business Run.

Przez 7 dni 12 uczestników Adaptive Snow Camp 2019 będzie uczyć się lub doskonalić technikę jazdy na snowboardzie pod okiem doświadczonych instruktorów. Oprócz zajęć na stoku w różnych grupach zaawansowania, program obozu przewiduje także wykłady teoretyczne, wideoanalizy oraz zajęcia z fizjoterapeutą, protetykiem czy serwisantem. Zróżnicowany harmonogram ma pozwolić na poczynienie dużych postępów w stosunkowo krótkim czasie.

Celem obozu, który odbędzie się w Szczyrk Mountain Resort, jest promocja sportu i aktywizacja grupy osób z niepełnosprawnością ruchową.

– Sport to doskonałe narzędzie, które nie tylko poprawia sprawność fizyczną i wspomaga rehabilitację, ale pozwala na społeczną integrację osób z niepełnosprawnością. W zeszłym roku przekonaliśmy się, że nasi uczestnicy pokonują swoje słabości i szybko uczą jazdy na snowboardzie, doskonale się przy tym bawiąc. Chcemy zarażać sportową pasją kolejne osoby, stąd decyzja o drugiej edycji obozu – mówi Kamil Bąbel z Fundacji Poland Business Run, która wspiera osoby z dysfunkcjami narządów ruchu.

W programie Adaptive Snow Camp 2019 przewidziano 30 godzin zajęć na stoku oraz 10 godzin zajęć teoretycznych. Szkolenie snowboardowe dla osób z niepełnosprawnościami poprowadzi aż 4 doświadczonych instruktorów. Wśród nich znalazł się ponownie reprezentant Polski w parasnowboardzie Wojciech Taraba oraz Małgorzata Kelm, trenerka, która przygotowywała go do paraolimpiady w Pjongczangu.

– Snowboard to przede wszystkim forma rehabilitacji, która sprawia przyjemność. Pozwala przełamywać bariery i sięgać po coraz więcej – mówił podczas pierwszej edycji obozu Taraba.

Adaptive Snow Camp 2019 potrwa 7 dni, do 1 marca. Tegoroczna edycja obozu została zorganizowana przez Fundację Poland Business Run przy wsparciu sponsorów – Szczyrk Mountain Resort oraz marki X-Brave.

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: , , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia