ROZPOCZĘŁY SIĘ LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA ŚWIATA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

24 lipca 2017
Autor:

pikt-atletykaNajlepsi lekkoatleci z niepełnosprawnością rywalizują w Londynie podczas mistrzostw świata, które potrwają do 23 lipca. Do stolicy Anglii pojechała kilkudziesięcioosobowa reprezentacja Polski. W tym gronie znalazł się m.in. trzykrotny mistrz świata oraz mistrz paraolimpijski z Londynu i Rio Maciej Lepiato.

Zmagania parasportowców odbywają się na Stadionie Olimpijskim w Londynie. Polacy mają wiele szans na zdobycie medali i poprawę wyniku z ostatnich mistrzostw. Aktualnie biało-czerwoni mają na swoim koncie sześć krążków.

Podczas zawodów w skoku wzwyż mistrz świata Maciej Lepiato będzie bronił tytułu. Na mistrzostwach świata Polak już trzykrotnie sięgał po złoto, a podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro pobił rekord świata. W tym sezonie także nie ma sobie równych – obecnie zajmuje 1. miejsce wśród skoczków wzwyż w rankingu IPC.

Zupełną nowością podczas tegorocznych mistrzostw jest to, że medalami zostaną nagrodzeni nie tylko sportowcy, którzy zdobędą miejsce na podium, lecz także ich trenerzy. Otrzymają oni medale w tym samym kolorze, co ich podopieczni, jednak z odmiennym wzorem.

Więcej informacji na www.renaulthandisport.pl
Kontakt prasowy:
Constans PR, Karolina Szamałek, tel. 22 401 09 93
Renault Polska, Adela Karlińska, tel. 22 541 10 78

Warszawa. AWF, 23.05.2016 r. Maciej Lepiato, skok wzwyz fot. Krzysztof Zuczkowski/FORUM


ROZPOCZĘŁY SIĘ LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA ŚWIATA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH_

Autor: Przedruk


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia