Relacja po Grand Prix Polski w Warszawie

10 października 2011
Autor:

pikt-plywanieW rozegranych w Warszawie zawodach Grand Prix Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych startowała sekcja pływania „Start” Wrocław. Oprócz sekcji wrocławskiej w zawodach uczestniczyły również inne ekipy z całej Polski, w sumie 12 klubów. Impreza rozegrana została na basenie 25-metrowym na warszawskim Targówku.

Zawodnicy rywalizowali w 4 grupach wiekowych: juniorzy młodsi, juniorzy, juniorzy starsi oraz seniorzy. Rywalizacja toczyła się na podstawie punktacji wielobojowej, w której brane były pod uwagę trzy najlepsze starty w konkurencjach paraolimpijskich.
Zawodnicy z Wrocławia zdobyli najwięcej, bo aż 7 medali. Następni w kolejności byli zawodnicy z Gdańska, którzy wywalczyli 4 medale.
W klasyfikacji generalnej juniorów 1 miejsce wywalczyła Oliwia Jabłońska, a Małgorzata Asajewicz była 2. W klasyfikacji juniorów starszych wygrała Katarzyna Sobczak.
W klasyfikacji juniorów młodszych 1 miejsce zdobył Maciej Mączyński, klasyfikację juniorów wygrał Kamil Rzetelski. Krzysztof Stefanowski był 3 w klasyfikacji juniorów starszych, a Marcin Wołoszyn był 2 w klasyfikacji seniorów.

Najbardziej wartościowy wynik w naszej ekipie uzyskała Oliwia Jabłońska, która w konkurencji 400 m stylem dowolnym uzyskała czas 4:56,48 co dało jej wynik 821 pkt (1000 pkt to rekord świata).


Autor: Mariusz Mazur

Mariusz MazurPozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia