Puchar Świata w Turcji

13 maja 2012
Autor:

pikt-strzelectwoOd 1 do 6 maja w nadmorskiej miejscowości Side w Turcji rozegrano kolejny w tym roku Puchar Świata w strzelectwie sportowym. Polscy pistoleciarze po raz drugi rywalizowali o wyjazd do Londynu. Tym razem tak jak i w Szczecinie bezkonkurencyjny był Wojtek Kosowski strzelając 575pkt. i jednocześnie bijąc dotychczasowy Rekord Polski Filipa Rodzika 572pkt. Wynik ten jest zaledwie o 3 pkt. mniejszy od Rekordu Olimpijskiego i Świata pobitego w 2008 r. na Olimpiadzie w Pekinie przez Rosyjskiego zawodnika Ponomarenko Valery’ego.

Wojtek Kosowski jednak nie wytrzymał wielkiej presji i w finale uległ Tureckiemu zawodnikowi Yamac Korhan’owi ostatecznie zajmując drugie miejsce. Nasi pistoleciarze przywieźli do Polski z tego malowniczego miejsca również brązowy medal drużynowo i brązowy medal Filipa Rodzika w konkurencji FTP.

– To była trudna walka. Zawodnicy ze świata coraz lepiej strzelają konkurencję FTP. Dwa razy musiałem walczyć o przejście do kolejnej rundy w dogrywkach. Myślałem, że już odpadnę, ale udało się. W tej konkurencji trzeba mieć naprawdę stalowe nerwy, gdy jeden strzał może zdecydować o wszystkim – komentuje Filip.

Dokładne wyniki wraz z możliwością podglądu poszczególnych strzałów z konkurencji Olimpijskich: results.sius.com


Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia