Puchar Świata w Szczecinie – podsumowanie

22 kwietnia 2012
Autor:

pikt-strzelectwoRozegrany w dniach 12-15 kwietnia 2012 r. Puchar Świata był pierwszym z trzech, który wyłoni reprezentanta Polski na Paraolimpiadę Londyn 2012. Ponad 70 zawodników z 24 krajów, a w tym trzech pistoleciarzy, kolegów, rywali, którzy walczą o to wymarzone miejsce.

Tym razem bezkonkurencyjnie w konkurencji P1 wygrał Wojciech Kosowski z wynikiem 560pkt, co dało mu w ogólnej klasyfikacji 3 miejsce do finału. Niestety małe różnice punktowe w finale między kolejnymi miejscami i wysoki poziom konkurentów z zagranicy nie pozwoliły Wojtkowi utrzymać tego miejsca i ostatecznie zakończył grę na 4 pozycji.

Nasi pistoleciarze zdobyli jednak drużynowo 3 miejsce, oraz w konkurencji FTP 2 miejsce Sławek Okoniewski i 3 miejsce Wojtek Kosowski.

– do tej pory na każdych zawodach na jakie jeździliśmy, wspieraliśmy się, pomagaliśmy sobie, byliśmy drużyną, która zdobywała nie jednokrotnie medale na Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy i Świata. Teraz każdy musi walczyć o to, by być najlepszym. Wydaje mi się, że taka rywalizacja przyda nam się i jeszcze bardziej wzmocni naszą drużynę – komentuje Wojtek Kosowski.

Po długim kryzysie pozbierali się również nasi karabiniarze. Waldemar Andruszkiewicz zajął indywidualnie 1 miejsce w konkurencji R3 po zaciętym finale, gdzie strzelił aż 105,1pkt, Drużynowo również zajęli wysokie 2 miejsce.