Puchar Polski w strzelectwie sportowym niepełnosprawnych

1 października 2019
Autor:

pikt-strzelectwoW dniach 12–15 września 2019r. w Bydgoszczy odbył się Puchar Polski w strzelectwie sportowym osób niepełnosprawnych. W zawodach wzięło udział 55 zawodników wraz z kadrą narodową. Reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START w Zielonej Górze liczyła 6 zawodników podopiecznych trenera Marka Maruchy

Szymon Sowiński, który w kulowych konkurencjach pistoletowych nie dawał za wygraną Mistrzowi Europy – Filipowi Rodzikowi (Skorpion Polkowice) i Wicemistrzowi Europy Sławomirowi Okoniewskiemu (Start Szczecin) oraz rekordziście Świata juniorów Kacprowi Pierzyńskiemu (Start Gorzów Wlkp.) zdobył dwa złote medale (pistolet dowolny P4 – 50m – 216,7pkt. , pistolet sportowy P3 – 25m – 36pkt.), kolejny złoty krążek dołączył w konkurencji (pistolet standard P5 – 10m – 352pkt.), a w konkurencji pistolet pneumatyczny P1 zdobył srebrny medal – 227,2pkt., gdzie w finale pokonał go Filip Rodzik. Debiutujący w konkurencji pistolet sportowy P3 część dokładna  – Włodzimierz Jurkowski ustanowił rekord życiowy wynikiem 245pkt.

Bardzo dobrym startem może pochwalić się doświadczona Ewa Zimnicka, która w konkurencji karabin pneumatyczny R2 zdobyła brązowy medal – 196,6pkt. Rywalizujący w karabinie Jan Ciborski zajął dalsze lokaty.

„Pistoleciarki” Marlena Przezdzięk i Katarzyna Lewandowska po kwalifikacji w pistolecie pneumatycznym P2 dostały się do finału, jednakże po emocjonujących strzałach zajęły odpowiednio szóste-116,9pkt. i siódme miejsce-94,5pkt. W tej konkurencji zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Monika Walczak.

Dla kadrowicza Szymona Sowińskiego przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Sydney w Australii był to bardzo dobry start tym bardziej, że w finale konkurencji P3 ustanowił nowy rekord Polski – 36pkt., którego wynik jest równy z rekordem Świata.

Danuta Tarnawska

Zrzeszenie Sportowo Rehabilitacyjne

START Zielona Góra

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia