Puchar Polski „Silesia Cup” 2014 dla Katowic!

14 lipca 2014
Autor:

pikt-goalballJuż po raz trzeci w Chorzowie goalballiści z całej Polski brali udział w zawodach Pucharu Polski „Silesia Cup”. W tym roku do turnieju przystąpiło 7 męskich drużyn, dokładnie tych samych które w maju brały udział w Mistrzostwach Polski. Dolna część tabeli wyglądała  identycznie jak na Mistrzostwach Polski, natomiast zmiany zaszły w pierwszej trójce.Dwie poprzednie edycje Silesia Cup wygrywał Lublin, tym razem musieli uznać wyższość gospodarzy – to drużyna Katowic I zwyciężyła, wyprzedzając Lublin i Białystok. Grano w systemie „każdy z każdym” a o końcowym rozrachunku decydowała tabela. Drużyna z Katowic wygrała 5 spotkań, a w 1 zremisowała po bardzo wyrównanym meczu z Białymstokiem 13-13, i to dało im pierwsze miejsce w turnieju.

Sporą sensacją była natomiast bardzo wysoka porażka Lublina z Katowicami – przegrali oni 14-4, jednak była to tylko jedyna porażka Lublina, w innych spotkaniach zdobyli komplet punktów.

Poniżej oczekiwań spisała się drużyna Bierutowa, które w poprzednich edycjach była dwukrotnie druga, tym razem zajęła dopiero 5 miejsce, na usprawiedliwienie można dodać że grali bez swojego najlepszego strzelca – Daniela Henke, który z powodów zdrowotnych nie przyjechał do Chorzowa.

Przed Bierutowianami uplasowała się inna drużyna z Dolnego Śląska – Wrocław I, która zanotowała kolejny krok do przodu, jednak do medalu troszkę zabrakło.

Dwa ostatnie miejsca to dwie młode drużyny – z Wrocławia i Katowic, które nabierają doświadczenia.

Królem strzelców został skrzydłowy Lublina – Marek Mościcki, który strzelił 50 bramek! Natomiast najwszechstronniejszym zawodnikiem został Konrad Andrzejuk z Białegostoku, który na swoim koncie miał 48 trafień.

Najlepszym obrońcą turnieju został środkowy Katowic – Łukasz Eitner, który wraz ze swoją drużyną wygrał III Puchar Polski „Silesia Cup”.

Tabela końcowa III Puchar Polski „Silesia Cup”, 27-29.06.2014: 1. Katowice I 2. Lublin 3. Białystok 4. Wrocław I 5. Bierutów 6. Wrocław II 7. Katowice II

Tabela końcowa III Puchar Polski „Silesia Cup”, 27-29.06.2014:
1. Katowice I
2. Lublin
3. Białystok
4. Wrocław I
5. Bierutów
6. Wrocław II
7. Katowice II

Autor: Redakcja


Tagi:

Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia