Puchar Polski dla goalballistów z Lublina

29 lipca 2012
Autor:

pikt-goalballW Chorzowie odbyły się zawody Pucharu Polski w Goalballu – Silesia Cup. W meczu finałowym naprzeciwko siebie stanęły zespoły z Bierutowa i Lublina. Po zaciętym boju zwyciężyli zawodnicy z Lublina, którzy pokonali rywala 9:7.

Zorganizowane przez WSSiRN START Katowice zawody zostały rozegrane w hali kompleksu sportowego „Hajduki” w Chorzowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala. W zmaganiach brało udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Grano systemem „każdy z każdym”. Do fazy pucharowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z obu grup. W półfinałowej rozgrywce zmierzyły się zespoły z Białegostolu i Bierutowa oraz Lublina i Katowic. Lublinianie pokonali rywali 12:6, a zespół z Bierutowa zwyciężył w rywalizacji z ekipą z Białegostoku 10:9. Ten pojedynek był bardzo zacięty i dostarczył wielu emocji. Podobnie było z finałową potyczką, w której zespół z Lublina okazał się lepszy od drużyny z Bierutowa.

W meczu o trzecie miejsce białostoczanie zdeklasowali katowiczan pokonując ich 12:2.

Królem strzelców turnieju został zawodnik zwycięskiej drużyny z Lublina Marek Mościcki, który zdobył 33 bramki. Najwszechstronniejszym zawodnikiem uznano Daniela Henke z Bierutowa, a najlepszym obrońcą został Tomasz Sokół z Białegostoku.
Wyróżniono także najstarszego gracza turnieju – Wiktora Millera oraz wieloletniego zawodnika Startu Katowice Jerzego Czarnocińskiego.
Zespoły, które zajęły miejsca od I do III otrzymały puchary, a zawodnicy tych drużyn otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD,

Zawody uatrakcyjniły występy cheerleaderek Ruchu Chorzów i Polonii Bytom, a także mecze pokazowe zawodników Startu Katowice z piłkarzami Ruchu Chorzów, piłkarkami ręcznymi Ruchu Chorzów oraz oldboyami Ruchu Chorzów z kapitanem Mariuszem Śrutwą.