Puchar Otwarte Drzwi 2016 – informacja PR

15 czerwca 2016
Autor:

pikt-pilka_noznaSerdecznie zapraszamy na I Ogólnowarszawski Integracyjny Turniej Piłki Nożnej dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Puchar Otwarte Drzwi”.

Już 14 czerwca do sportowej rywalizacji stanie ze sobą sześć 10-osobowych drużyn wyłonionych spośród warszawskich placówek rehabilitacyjnych i edukacyjnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z chorobami psychicznymi – Uczestnicy ośrodków rehabilitacyjnych: warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, ośrodków dziennego pobytu oraz specjalnych placówek edukacyjnych z terenu Warszawy. Piłkarze przez blisko 6 godzin będą walczyli na murawie stadionu o „Puchar Otwarte Drzwi”. Łącznie w turnieju udział weźmie ok. 100 osób.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Otwarte Drzwi we współpracy z Dzielnicowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Praga-Północ. Stowarzyszenie Otwarte Drzwi od 20 lat realizuje programy rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami, z których rokrocznie korzysta średnio ponad 230 osób. Od początku swojej działalności dostrzega potrzebę i celowość aktywności fizycznej w codziennym funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Turniej piłki nożnej o „Puchar Otwarte Drzwi” jest odpowiedzią na zbyt rutynowe sposoby realizacji tradycyjnych form rehabilitacji. Wydarzenie ma na celu stworzenie kreatywnych warunków do integracji, wyrównania szans oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Turniej ten, to więcej niż tylko walka o puchar – pełni on również funkcję terapeutyczną.

To przede wszystkim lekcja zaradności, bycia w grupie, szlachetnej rywalizacji, a także wzmocnienie samooceny oraz poczucia własnej wartości. Sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną grają nie tylko o zwycięstwo, ale również o szacunek. Podczas turnieju odbędzie się energetyczny występ zespołu muzyczno-tanecznego Hope 4 Street ze Świetlicy socjoterapeutycznej „Mały Książę” oraz wyjątkowy pokaz piłkarskich umiejętności, które zaprezentuje Przemysław Świercz kapitan reprezentacji AMP Futbol Polska. Wydarzenie również uświetni swoją obecnością Adam Wolski – wokalista zespołu Golden Life.

W przypadku pytań prosimy o kontakt.

I Ogólnowarszawski Integracyjny Turniej Piłki Nożnej dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Puchar Otwarte Drzwi” Data: 14 czerwca 2016, Godz.: 9:00 – 16:00
Miejsce: stadion DOSiR Praga-Północ przy ul. Kawęczyńskiej 44 w Warszawie
Akredytacja dla dziennikarzy (RSVP do 10.06.2016) i kontakt dla mediów:
Milena Florczyk: tel.: 22 670-21-23, tel./fax: 22 619-07-04
mail: m.florczyk@otwartedrzwi.pl
Kontakt dla sponsorów:
Bartosz Król: 509 492 872, tel.: 22 670-21-23
mail: b.krol@otwartedrzwi.pl

Bartosz Król

Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia