Poparcie Ambasadorów CAFE w Polsce

8 kwietnia 2015
Autor:

pikt-infoSwoje poparcie dla Tygodnia Akcji Pełen Football, Pełen Dostęp wyrazili Jarosław Bieniuk i Michał Listkiewicz. Ambasador CAFE w Polsce Jarosław Bieniuk powiedział: „Sport łączy nas wszystkich. Te same emocje związane z kibicowaniem budzą się w sercu każdej osoby na stadionie w tej samej chwili.

Jedna akcja, jeden gol i radość tysięcy. Takie wrażenia są bezcenne. Sprawiajmy, żeby były one zawsze dostępne dla wszystkich. Pamiętajmy, że każdy z nas może stać się na chwilę choćby osobą niepełnosprawną. Prywatnie właśnie mnie to dotknęło. Po operacji kolana muszę chodzić o kulach. Powiem szczerze, że dopiero w takich momentach w pełni docenia się przyjazne osobom niepełnosprawnym obiekty i wyraźnie widzi bariery, na co dzień niezauważalne dla osób zdrowych. Po to też jest Tydzień Akcji CAFE, któremu mocno kibicuję, żeby działać w kierunku eliminowania tych barier najlepiej jak się da.”
Michał Listkiewicz wspiera akcję słowami: „Jak zawsze wiosną każdego roku CAFE – organizacja odpowiedzialna z ramienia UEFA za poprawę dostępności stadionów piłkarskich dla osób niepełnosprawnych – organizuje Tydzień Akcji CAFE. Ta akcja cieszy się ogromną popularności w całej Europie. Z dumą i radością obserwujemy ogromne postępy w zakresie troski o osoby niepełnosprawne ze strony władz klubów Ekstraklasy, 1 Ligi i klas niższych w Polsce. Dużą satysfakcją jest także coraz większa życzliwość ze strony innych kibiców. Osoby niepełnosprawne to zawsze kibice wierni, kompetentni, kulturalni. Pokażmy i w tym roku, że jesteśmy z nimi, że są na naszych stadionach zawsze mile widziani i potrzebni. Niech zbliżający się Tydzień Akcji CAFE pokaże siłę, jedność i wrażliwość całego środowiska piłkarskiego.”

Autor: RedakcjaPozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia