POMAGAJRZECZOWO NIEPEŁNOSPRAWNYM SPORTOWCOM. NIEZWYKŁA PLATFORMA

4 lipca 2017
Autor:

pikt-infoNa stronie programu stypendialnego renaulthandisport.pl powstała platforma pod nazwą pomagajrzeczowo. Umożliwia ona kontakt pomiędzy niepełnosprawnymi sportowcami, którzy potrzebują wsparcia rzeczowego, a firmami czy osobami, które chcą im pomóc.

Ambasadorem projektu jest Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż. Akcję wspiera Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Sportowcy niepełnosprawni mają długą i trudną drogę do realizacji swoich marzeń. Wielu z nich boryka się nie tylko z problemami zdrowotnymi, ale także z dostępem do miejsc treningowych, a nawet sprzętu takiego jak odpowiednie buty, ubrania sportowe czy urządzenia pomiarowe. Renault Polska w ramach programu Renault Handisport Team stworzyło platformę #POMAGAJRZECZOWO, aby w jednym miejscu mogli spotkać się ci, którzy pomocy potrzebują i ci, którzy chcą pomóc.

Jak to działa?
Mechanizm działania platformy jest bardzo prosty. Niepełnosprawny sportowiec zamieszcza ogłoszenie, gdzie w kilku zdaniach opisuje siebie oraz wskazuje, jakie są jego potrzeby, np. buty sportowe, dresy czy piłka do koszykówki. Następnie firma lub osoba, która chce wesprzeć zawodnika, kontaktuje się z nim bezpośrednio za pomocą poczty elektronicznej.
Nazwa akcji brzmi #pomagajrzeczowo, bo ta pomoc ma charakter rzeczowy, a nie finansowy.

Niepełnosprawni, którzy uprawiają sport, mają bardzo różnorodne potrzeby. Ja na przykład od wielu lat zmagam się z brakiem odpowiedniego obuwia, dzięki któremu być może osiągałbym lepsze wyniki w skoku wzwyż. Z drugiej strony wielu zawodników potrzebuje nawet najprostszych rzeczy, takich jak strój pływacki czy piłka do siatkówki. Dlatego działalność niepełnosprawnych sportowców może wesprzeć każdy, nie tylko firmy produkujące specjalistyczny sprzęt – mówi Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski i ambasador programu.

Dla kogo?
Ogłoszenia mogą zamieszczać zarówno sami sportowcy, jak i przedstawiciele klubów zrzeszających niepełnosprawnych zawodników. Akcja jest skierowana do wszystkich sportowców niepełnosprawnych, tzn. obejmuje trenujących amatorsko i wyczynowo. W Polsce jest kilka tysięcy niepełnosprawnych sportowców. Dla wielu z nich sport stanowi kluczowy element ich aktywizacji – społecznej i zawodowej.

Autor: RedakcjaPozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia